KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 26-02-2020 19:03

Fuar Merkezinde Ebru Sanat Akımı

Ebru Sanatçısı Mehmet Alper Çiftçi, yaptığı ebru çalışmalarıyla halkın beğenisini kazanıyor.

Fuar Merkezinde Ebru Sanat Akımı

Ebru Sanatçısı Mehmet Alper Çiftçi, Urfaflash Gazetesine yaptığı açıklamada,”Su üzerinde toprak boyaların rengarenk renklerle ortaya çıktığı ve bizler (cubuklar)  yardımıyla boyaların  şekillenmesi, desen haline gelmesi bazen çizilen bir eser  Picasso’nun eserlerini tablosunu anımsatırken  diğer motifleri ise Osmanlı Lalesi. Tek lale örneği ile Allah’ı anımsatır.

Kültürümüzde olan bu sanatı çocuklarımıza yetişkinlerimize anlatmak tanıtmak maksatıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanatsal Faaliyetler Müdürlüğünce

Gıda ve Tarım Fuar Merkezinde Ebru sanat şöleni ile tüm vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde kaliteli bir eğitim sunuyoruz. Gelen ziyaretçiler ebru sanatına akın ediyor, ilgi çeken bu sanatı  her zaman kalabalık kitlelere ulaşıp her gelen ziyaretçiden büyük beğeni alıyor. Akademik eğitimi bitirdikten sonra 7 yıldan fazladır Urfa’da ebru sanatını 20 binden fazla öğrenciye ulaştırmaya çalıştık. Amacınız bu güzel tarihi Urfa’mızda ebru sanatını bilmeyen kimse kalmasın.”dedi.

FATMA KEBER