EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-03-2020 11:51

KILIÇOĞLU: HÜKÜMETİMİZDEN EKONOMİK DESTEK ÇALIŞMASI BEKLİYORUZ

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu,Corona (Korona) Virüsün yaşattığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçireniş dünyası temsilcileri için de hükümetten bir ekonomik destek çalışması beklediklerini söyledi.

KILIÇOĞLU: HÜKÜMETİMİZDEN EKONOMİK DESTEK ÇALIŞMASI BEKLİYORUZ

Corona (Korona) Virüsünedeniyle yaşanan ekonomik daralma, işletmeleri de etkiledi. Üretimin ve ticaretin durduğu bu günlerde, ilimizdeki işletmeler de zor günler geçiriyor.Konuyla ilgili bir açıklama yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu şunları kaydetti: “Ülkemizde de maalesef görülen bu Corona (Korona) Virüsü sebebiyle yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle üyelerimizden hükümetimizin işletmelere yönelik de bir destek çalışması yapması doğrultusunda bizlere birçok talep geliyor. Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen bu Corona (Korona) Virüsü sebebiyle Sağlık Bakanlığımızın ve hükümetimizin yaptığı çalışmalar takdire şayandır. Ancak bu ekonomik çöküntünün virüsten daha fazla etki yaratacağı kanaatindeyiz. Bu minvaldehükümetimizden, acil olarak,ekonomik anlamda bir çalışma yapılmasını arz ediyoruz. Ekonomik rahatlama oluşması için yapılması elzem olan çalışmalar içerisinde; SGK Ödemeleri ertelemesi, Maliye Borçları ertelemesi, durum normale dönene kadar Çek ve Kredi Ödemelerinin ötelenmesi veya bu ödemelere yönelik kredi açılması, büyük işyerlerinin kira ödemelerinin dondurulması sayılabilir.

Bu çerçevede yapılacak çalışmalar iş dünyası temsilcileri olarak bizleri zor günler geçirdiğimiz bu günlerdeoldukça ferahlatacaktır. “dedi.