Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 03-05-2020 00:17   Güncelleme : 03-05-2020 00:17

Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı

Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı

Şanlıurfa Sağlık İl Müdürü Emre Erkuş, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında herkesi kan bağışlamaya davet etti. Erkuş,”Kan bağışların azaldığı bu dönemde kan bağışı yapılması hayati önem arz etmektedir.”dedi.
Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Twitter hesabından "Acil kan ihtiyacı" başlığıyla yaptığı videolu paylaşımda Kızılay Kan Merkezinden vatandaşlara seslenerek, bu sefer ihtiyacın acil olduğunu, hastanelerin, hastaların günlük kan ihtiyacını karşılama noktasında sıkıntıya girdiklerini söylemesinin ardından tüm illerde çalışmalar hızlandırıldı.
‘HAYATİ ÖNEM ARZ EDİYOR’
Şanlıurfa Sağlık İl Müdür Erkuş hesabından yaptığı açıklamada; Covid-19 salgını sürecinde ihtiyacın arttığı sokağa çıkma kısıtlaması ve mübarek ramazan nedeniyle bağışların azaldığı bu dönemde kan bağışı yapılması hayati önem arz etmektedir. Sağlık Çalışanları olarak bizler ilk adımı atarak kan bağışında bulunuyor. Siz duyarlı Şanlıurfa halkına da bağışta bulunmanız için çağrı yapıyoruz.’’açıklamasında bulundu.
Şanlıurfa’da iftardan sonra kan bağışı yapmak isteyen vatandaşların Kızılay Kan Bağışı Noktası, Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu ve Haşimiye Meydanı’ndaki Kızılay Kan Merkezinde kan bağışında bulunabilecekleri açıklandı.