Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 03-05-2020 16:52   Güncelleme : 03-05-2020 17:11

Urfa Valiliği'nden O Haber İçin Açıklama Geldi

Urfa Valiliği'nden O Haber İçin Açıklama Geldi

Şanlıurfa Valiliği Urfalı Kan Vermek İçin Evden Çıktı, Hayatının Şokunu Yaşadı” başlıklı haberle ilgili olarak basın açıklaması yaptı. 

Yapılan açıklamada, Bugün bazı basın yayın organlarında yayınlanan “Urfalı Kan Vermek İçin Evden Çıktı, Hayatının Şokunu Yaşadı” başlıklı haberle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.  
Haberde adı geçen vatandaşımızın, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 1 Mayıs 2020 Cuma günü saat 13.25’te Karaköprü İlçemiz 35 metre caddesi üzerinde aracıyla hareket halindeyken trafik ekiplerince durdurulduğu, yapılan ilk incelemede istisna kapsamında olmadığının anlaşıldığı, talep edilmesine rağmen kimlik beyanında bulunmadığı, kimlik tespiti için asayiş ekibinin çağrılması üzerine kronik rahatsızlığı olduğunu belirterek ambulans talep ettiği, kolluk personelimizin çağrısı üzerine olay yerine gelen ambulanstaki sağlık görevlilerince yapılan kontrollerde Y.A isimli vatandaşımızın her hangi bir sağlık sorunun olmadığının anlaşıldığı, adı geçen vatandaşımızın bu sefer de Kızılay tarafından gönderilen genel kan bağışı mesajını güvenlik güçlerine göstererek kan bağışı yapmaya gideceğini ifade etmesi üzerine kan merkezinin çok uzağında bulunduğu, tersi istikamette seyir halinde olduğu ve iftardan önce kan bağışı alınmadığı hususları izah edilerek ilgili mevzuat maddeleri çerçevesinde gerekli idari yaptırım uygulanmıştır. Y.A. isimli vatandaşımızın aynı gün iftardan sonra Kızılay kan merkezine giderek kan bağışında bulunduğu öğrenilmiştir. 
Güvenlik birimlerimiz, her zaman olduğu gibi bundan böyle de kamu düzeninin korunması, emniyet ve güvenliğin temini ve vatandaşlarımızın huzurunu sağlamaya yönelik çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürürken, ayrıca Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek olmaya ve kampanyaya katılan vatandaşlarımıza da her türlü kolaylığı sağlayacaktır.  
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.