Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 12-05-2020 14:13   Güncelleme : 12-05-2020 14:21

Urfa'da Yasakları Takan Yok!

Şanlıurfa'daki PTT ve Banka önündeki sıralarda Koronavirüs davet çıkarıyor

Urfa'da Yasakları Takan Yok!

Şanlıurfa halkı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yasaklara ve önlemlere dair açıklamalarını pek ciddiye almıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gerek sosyal medya hesabından ve gerekse ekranlardan sürekli olarak vatandaşları Korona’ya karşı tedbir almaları yönünde açıklama yapması Urfalı vatandaşlar tarafından ciddiye alınmadığı gözlemlendi.

Halen kesin bir tedavisi bulunmayan Korona’dan tek korunma yolunun maske ve sosyal mesafeyi korumak olduğu tüm bilim insanları tarafından kabul edilmiştir. Bir süre uyarılara uyan Urfa halkının son on günden beri tedbirleri bıraktığı ve adeta normal hayatına döndüğü gözlerden kaçmadı.

Özellikle şehir içi otobüslerde yolculuk yapan halkın maskesiz olması ve sosyal mesafeyi korumaması Korona’ya davetiye çıkarır nitelikte. Tabi bu duyarsızlığı sadece otobüslerle kısıtlamamak lazım, aynı zamanda pasaj önünde ayak üstü telefon satışı yapanların tam korumasız olması ürkütücü bir durum.

Anlaşılan Covid 19 Urfa’ya uğramamış.. Caddelerin, park ve bahçelerin dolup taşması ve bunu yaparken de hiçbir kurala uyulmaması umarız yeni bir tehlikenin başlangıcı olmaz.. Burada hakkını yemememiz gereken bir kitle var, oda maskeyi çenesinin altına takan vatandaşlarımız. Ancak bu vatandaşlarımıza da çene altı maskenin koruma sağlamadığını anlatmak gerekiyor.

 

Fatma Keber /Gobeklitepeajans