Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 13-05-2020 18:22   Güncelleme : 13-05-2020 18:22

BAŞKAN AYHAN'DAN DÜNYA ÇİFÇİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN AYHAN'DAN DÜNYA ÇİFÇİLER GÜNÜ MESAJI

Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan, dünya çiftçiler günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Ayhan mesajında şunları söyledi:

“Çiftçilerimizin büyük emek verdiği tarım ve gıda üretimi, hayatımızın sürdürülebilmesi için en temel ve vazgeçilmez unsurlardan biridir. Her türlü zorluğa rağmen geçimlerini alınlarının teri ile topraktan sağlayarak, ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar.

Çiftçilerimiz; ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde ve sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelmektedir.

Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan çiftçilerimiz; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemiz ve bölgemizdeki tarım ve hayvancılığın kalkınmasında büyük öneme sahiptir.

Bu vesile ile tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü”nü kutlar, çiftçimizin ürettiği her ürünün sağlıklı, bereketli ve bol kazançlı olmasını diler, aile fertleriyle birlikte bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar temennisiyle, sevgi ve saygılar sunarım.”