Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 21-05-2020 17:05   Güncelleme : 21-05-2020 17:05

Soylu'dan Gümrük Kapısı Müjdesi.

ilçemize kazandıracağımız yeni sınır kapısının yerini Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu ile birlikte, Milletvekilimiz Halil Özşavlı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve AK Parti İlçe Başkanımız Halid Şimşek ile birlikte incelediler.

Soylu'dan Gümrük Kapısı Müjdesi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ceylanpınar Gümrük Kapısı, başta Rasulayn olmak üzere terörden arındırılan bölgelere insani yardımların daha kolay ulaştırılması ve altyapı iyileştirme çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi açısından stratejik öneme sahip olduğunu söyledi. Gümrük kapımızın ilçemizdeki ticari hayata ve istihdama etkisi olumlu olacaktır.

İlçe halkının 50 yıldır hayal ettiği Gümrük kapısı.Yakın zamanda hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Başkan Feyyaz Soylu, İlçe Halkının Hayaliydi ve biz bu hayali gerçekleştirdik.Gece gündüz demeden İlçemizi güzelleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.Gümrük Kapısının ilerleyen dönemlerde de ticarete  açılacağını belirtti. Hem Ceylanpınar İçin hem de bölge için çok önemli bir eser haline gelecek.
ticarette faydasını önümüzdeki süreçte daha iyi göreceğiz. 
İlçemizin gelişimine katkı sunacak olan Gümrük kapımız, Suriye Arap Cumhuriyetine bağlı Rasulayn kenti ile ticari ilişkilerimizi,de geliştirecek olup Sınır kapısının açılmasının Ceylanpınarda'ki iç piyasamızı da hareketlendirmiş olacaktır, ilçe halkına büyük ekonomik katkı sunacağını belirten Başkan Soylu, aynı zamanda ticari yolu kullanacak olan uzun ve geniş Araçlarımız içinde ilçemizin hemen girişinde rahatlıkla park yapabilecekleri güvenli Tır sahası Parkının da yapımına başladık 62 tır kapasiteli tır parkımız İlçemiz sanayi sitesi içerisinde Çevre düzenlemelerinin bitişi ile birlikte hazır hale gelecektir.Böylece uzun ve geniş araçlarının Şehir içerisinde'ki Trafik yoğunluğunu,da rahatlatmış olacaktır.
Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Vatandaşlarımız için bütün yatırım ve projelerimizi gerçekleştirmek üzere var gücümüzle çalıştığını söyledi. Ceylanpınar 'çıkmaz sokak' olmaktan çıkacak, dünyaya açılan kapısı haline gelecek." dedi.