Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-05-2020 12:35   Güncelleme : 29-05-2020 12:35

Atatürk Mahallesi’nin Madde Bağımlılarıyla Başı Dertte

Şanlıurfa’nın en eski mahallelerinden olan Atatürk, birtakım sorunları bulunuyor. Mahallenin en büyük sorunlarından biri olan madde bağımlılarının olduğu belirtiliyor.

Atatürk Mahallesi’nin Madde Bağımlılarıyla Başı Dertte

Atatürk Mahallesi Muhtarı Mahmut Karadaş, yaptığı açıklamada,”Mahallemizdeki en büyük sorun madde bağımlıları. Afla birlikte madde bağımlıları, hırsızlar doldu mahallemizde. Sokak aralarında dolaşıyorlar, mahalleli rahatsız. Gece saatlerinde tehlike oluşturuyorlar. Millet Hanında kamp kurmuş gibiler. 12’ler müzesinin yanının spor sahası yapılmasını istiyoruz. (Basketbol, mini futbol sahası)”dedi.

Kentin en büyük sorunlardan olan sivrisineğin mahallelerinde büyük sorun oluşturduğunu belirten Karadaş,”Bahar ayları geldi, sivri sinekten geçilmiyor. İlaçlama çalışmalarının başlatılmasını istiyoruz.”şeklinde konuştu. Ara sokakların istimlak edilmesini isteyen Karadaş, araçların sokaklardan geçemediği ve mahallerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlatılmasını istediklerini ifade etti. Muhtar Karadaş, emniyet güçlerine ve yerel yönetimlere çağrıda bulunarak sorunlarının çözülmesini istedi.

Fatma Keber/Gobeklitepeajans