EKONOMİ
Giriş Tarihi : 29-05-2020 12:45   Güncelleme : 29-05-2020 12:45

Emlak Sektörü Urfa’da Can Çekişiyor

Emlak Sektörü Urfa’da Can Çekişiyor

Koronavirüs ve girdi maliyetlerinden dolayı Şanlıurfa’da emlak sektörü durmuş durumda. Yatırımcılar bulanık havadan dolayı bütün çalışmalarını durdururken demir, çimentodaki yüksek fiyatlarda piyasanın olumsuz etkilenmesine neden oluyor.

MÜTAAHİTLER KAÇTI

Emlak Danışmanı İbrahim Halil Baykuş, Urfaflash gazetesine yaptığı açıklamada,”Koronavirüs sürecinden beri emlak piyasası çok kötü durumda. Koronavirüs süreci öncesi girdi maliyetlerinden dolayı emlak sektörü yine iyi durumda değildi. Demir ve çimonto fiyatlarından dolayı inşaat sektörü durduruldu. Mütaahitler kaçmak zorunda kaldı. Şu aşamada sektörden bir beklentimiz yok.

EVLER ÇOK UCUZ ŞU AŞAMADA

Kredi noktasında ise sıfır daireler için uygun durumda bulunuyor. Faizler 0,79 idi. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlara da tavsiyemiz evler çok ucuz durumda şu aşamada yeni daireler yapılmadığı için. Yatırım için bir paraları bulunuyorsa emlak sektörüne yatırsınlar, kazançlı çıkarlar. Koronavirüs sürecinde devletimizin sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Hep birlikte bu süreci atlatacağız.”

Fatma Keber/Gobeklitepeajans