Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-05-2020 12:58   Güncelleme : 29-05-2020 13:03

Şair Nabi Mahallesi ‘Okul, Yol, Kentsel Dönüşüm ve Tapu’ Sorunun Çözülmesini İstiyor

Şair Nabi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çiçek, mahalleleri ile ilgili sıkıntıları sıraladı. Çiçek, okul, tapu, yol ve kentsel dönüşüm sorunlarının bulunduğunu belirterek sorunlarının çözülmesini istedi.

Şair Nabi Mahallesi ‘Okul, Yol, Kentsel Dönüşüm ve Tapu’ Sorunun Çözülmesini İstiyor

Çiçek, yaptığı açıklamada,”Oto Galericilerin taşınmasının ardından boşalan alanda okul yapılmasını talep ediyoruz. Valimiz, ilgililerle görüşmeler yaptık. Yeni bir imar düzenlemesi yapılacak bölgeye. Belediye, valiliğe, il milli eğitime söyledi. Valimizle görüştükten sonra il milli eğitim yetkilileriyle görüştük. Okul yerinin planlaması için gerekli girişimlerde bulunduk. Mahallemize valimizin, büyükşehir ve haliliye belediyemizin destekleriyle bir okul kazandıracağız. Şair Nabi Mahallemiz okulsuz kalmayacak.”dedi.

Şair Nabi Mahallesi’nden tapu sorununun bulunduğuna dikkat çeken Çiçek,”Tapu sorunumuz bulunuyor, büyükşehir belediye başkanımıza ilettik. İmar daire Başkanımızla görüştük. Kaldırımlarımızda sorunlar bulunuyor. Caddelerimizin bazıları açılması gerekiyor. Yollar açılmadı henüz hala o sorun bulunuyor.”diye konuştu.

Havaların ısınmasıyla birlikte haşere sorununun başladığını ifade eden Çiçek, belediyelerden ilaçlama çalışmalarının bir an önce başlatılmasını istediklerini dile getirdi. Çiçek,”Sağ olsunlar, belediyelerimiz ilaçlama çalışmalarına başladı. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”dedi.

Fatma Keber/Gobeklitepeajans