Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-05-2020 13:41   Güncelleme : 29-05-2020 13:41

Bahçelievler’in Sorunları: Trafik, Park, Kentsel Dönüşüm

Şanlıurfa’nın en önemli semtlerinden olan Bahçelievler, trafik, park alanlarının olmaması ve eski binalar gibi sorunlarıyla başı belada. Yetkililere çağrıda bulunan semt sakinleri, sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

Bahçelievler’in Sorunları: Trafik, Park, Kentsel Dönüşüm

Şanlıurfa'nın kangrenleşmiş sorunlarından biri olan trafik, hem sürücüyü hem vatandaşı hem de esnafı mağdur ediyor. Kentte sık sık gündeme gelen ve vatandaşların her fırsatta dert yandığı trafik sorununa, kimi zaman açılan yollar kimi zaman da kapatılan yollar bir türlü sonuç getirmedi. Bu konuda da en büyük sıkıntının olduğu noktaların başında ise Bahçelievler geliyor. Bahçelievler'de adeta kangrenleşmiş trafik sorunu hem vatandaşı, hem sürücüyü hem de mahalle sakinlerini çileden çıkarıyor.

Kentin en işlek yeri olan Bahçelievler'de trafiğin yanı sıra yaşanan otopark sorunu, sürücüyü olduğu kadar, esnaf ve çevre sakinlerini de zorluyor. Birçok kurum ve işyerine ev sahipliği yapan Bahçelievler'de park alanının bulunmaması, esnafın yüzünü güldürmüyor. Aracı ile alışverişe çıkan vatandaşların park alanı bulamayıp, alışveriş merkezlerini tercih etmesi esnafın kazancına balta vuruyor.

Fatma Keber/Gobeklitepeajans