Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 02-06-2020 12:33   Güncelleme : 02-06-2020 12:33

Kayalar, 650 Esnafımıza Koronavirüs Testi Yaptık

Kayalar, 650 Esnafımıza Koronavirüs Testi Yaptık

Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Nezif Kayalar, kentte 650 berber ve kuaföre korona virüs testi yaptıklarını belirterek,”Korona virüs testi pozitif  çıkan bir berber olmadı, Urfa’da çok şükür. Mutluyuz.”dedi...

Korona virüs sürecinin başlamasıyla birlikte birçok işletme, kapandı. Yapılan çalışamaların ardından birçok işletme, normal yaşama dönmeye başladı. Bu sektörlerin başlarında gelen Berberler ve Kuaförler, gerekli tedbirlerini alırken oda başkanı Nezif Kayalar’da Urfadasin.com’a özel açıklamalarda bulundu.
KAPALILIK SÜRECİNDE GİDERLER BELİMİZİ BÜKTÜ
Türkiye genelinde koronavirüs süreci ile birlikte birçok berberde korona virüs tanısı konuldu. Urfa’da durum nasıl? Yaşan süreç ile ilgili açıklama yapan Başkan Kayalar, şunları kaydetti:”Virüs salgınından dolayı en çok etkilenen sektörlerin başında geliyoruz. Berberler, Kuaförler ve güzellik salonları işletmecisi olarak çok ciddi zarar gördük. Yaklaşık 53 gündür dükkanlarımız kapalı. Esnaflarımızın dükkan kiraları bulunuyor. Maliye, vergi ve diğer giderler belimizi büktü. Devletimizin talepte bulunduk, kira ve bağkurlarımızın alınmaması için destek istedik. Kapalı durumdan dolayı esnaf mağdur oldu.

650 ESNAFA KORONA VİRÜS TESTİ YAPTIK
Üyelerimize çağrımız, tek kullanımlık eşya kullansınlar, hijyene dikkat etsinler. Yetkililere zor süreç yanımda oldukları için teşekkür ediyorum. 650 üyemiz bulunuyor. Korona virüs testlerini yaptırdık. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ilgilendi bu noktada. Herkes, güvenlik bir şekilde berberlerimizde gönül rahatlığıyla traş olabilir.”

URFA’DAKİ BERBERLERDE KORONA VİRÜS VAKASI ÇIKTI MI?
Türkiye genelinde 26 berber ve kuaförde korona virüs vakası bulunuyor. Şanlıurfa’da vaka var mı yok mu sorusuna Başkan Kayalar cevap verdi. Kayalar,”Korona virüs testi pozitif bir berber çıkmadı Urfa’da çok şükür. Mutluyuz, hamd olsun.”dedi.
İşletmelerin çalışma saatlerine riayet etmesini isteyen Kayalar,“Esnafımız sabah 9 akşam 9 saatlerine uysunlar çalışma saatleri noktasında. Maske ve dezenfekte çalışmalarını yapmalarını istirham ediyorum hem kendileri hem de müşterileri için. Temizlik ve hijyene çok çok dikkat edelim.”diyerek sözlerine ekledi.