Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 05-06-2020 18:21   Güncelleme : 05-06-2020 18:21

Tarihi Cami İlgi Bekliyor

Tarihi Cami İlgi Bekliyor

Yıllarca restorasyonu yapıldıktan sonra yaklaşık bir yıl önce ibadete açılan ve en eski tarihi camilerden birisi olan Mevlevihane Camisi temizlik açısından içler acısı durumda.

Peygamberler şehri Şanlıurfa’nın en eski camilerinden birisi olan Mevlevihane Camisi eski günlerini arıyor.

Şanlıurfa’nın Haşimiye Meydanında bulunan ve yaklaşık 1700 li yıllarda yapılan caminin restorasyonun bitmesinin ardından Şanlıurfa Valisi ve Belediye Başkanlarının katılımı ile yeniden ibadete açılmıştı.

TEMİZLİK YAPILMADI

İbadete açıldıktan sonra hiçbir temizlik yapılmadığını belirten caminin müezzini cami avlusu ve çevresi çöpler ile dolu hiçbir zaman burası temizlenmedi. Gelen yerli ve yabancı misafirler bu kötü manzarayı görüyorlar. Belediyeyi 20 defa aramama rağmen temizlemek için kimse gelmedi. Ayrıca caminin restorasyonunu yapan Vakıflar Bölge Müdürlüğünün restorasyonunda caminin alt yapısının düzgün yapılmadığını 2-3 günde bir suyun tıkandığını ve çevreye çok pis koku verdiğini belirtti. Burası terk edilmiş kendi haline bırakılmış durumda maalesef, lütfen ben önce belediye başkanlarımıza seslenmek istiyorum. Buraya birkaç tane temizlik için personel gönderilsin. Şanlıurfa’nın göbeğinde bulunan bu camiye yazık oluyor. Yetkililerden bu konuda en kısa zamanda yardım bekliyoruz. Dedi.