Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-06-2020 11:55   Güncelleme : 29-06-2020 11:55

Vatandaşla aralarına şerit çektiler

Vatandaşla aralarına şerit çektiler

Urfalı 7 mevsimlik tarım işçisinin öldüğü trafik kazasının cenaze namazında halkla protokol arasına şeridi çekildi.

Konya’da mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan Şanlıurfalı vatandaşlar TIR ile minibüsün çarpıştığı trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Her yıl aynı acıyı yaşayan Şanlıurfa, henüz bu görüntülere ağlarken kent protokolü akıl almaz bir görüntüye imza atarak cenazeye katılanlara şoka uğrattı.

Vatandaşla aralarına şerit çektiler
Hayatını kaybeden 7 mevsimlik tarım işçisinin cenazesi Şanlıurfa’ya getirilerek toprağa verildi. Hayatını kaybedenlerin aileleri ve dostları acısını yaşarken kent protokolü ise kendi derdine düştü. Cenaze namazında görüntü verebilmek için her zaman olduğu gibi yine ön safta yer tutan kent protokolü kendisi ile vatandaş arasına mavi şerit çekerek adeta cenaze sahiplerine ikinci kez aynı acıyı yaşattı.

Kendi dertlerine düştüler
Vatandaşın acısını bile ortak bir şekilde yaşayamayan kent protokolünün Şanlıurfa’ya hiçbir şey vermesinin beklenemeyeceği yorumlarını yapan sosyal medya kullanıcıları olaya sert tepki gösterdi. Cenaze namazına katılan vatandaşlar için ise korona virüse karşı maske haricinde hiçbir önlem alınmaması dikkatlerden kaçmadı.

Urfa.com