Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 07-07-2020 23:01   Güncelleme : 07-07-2020 23:01

Göbeklitepe Ajans İle Gündem Özel Konuğu Başkan Almas Oldu

Göbeklitepe Ajans İle Gündem Özel Konuğu Başkan Almas Oldu

Dünya, ülke ve Şanlıurfa’nın gündemine dair yaptığı haberler ile öne çıkan Göbeklitepe Ajans Haberin konuğu Gazeteci Yazar Fatma Keber möderatörlüğünde Bozava Ziraat odası başkanı Fuat Almas oldu. 

Bozava Ziraat odası başkanı Fuat Almas programda yaptığı açıklamada kapalı olan sulama birliği nedeniyle çiftçilerin büyük mağduriyet yaşandığı söyledi. Yetkilileri göreve davet eden Almas, sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

KAPALI OLAN SULAMA BİRLİĞİ, ÇİFTÇİNİN MAĞDUR OLMASINA NEDEN OLUYOR

Almas, şunları söyledi:”Kim bu ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi yapıyor ise Bozova'ya mecliste çıkarılan kanuna rağmen bütün birliklerin 2018 öncesi borçları ödendi. Ama Bozova Merkez sulama birliği o kapsamı alınmadı. Yüzlerce çiftçimizi mağdur edilerek başka illere giden ırgatlar mahkûm. Neden bugün kapalı olan Merkez Sulama Birliği ilçede binlerce tarım arazisinin susuz kalmasına ve çiftçinin mağdur olmasına neden olmuştur.

SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİM, NEYE MAL OLURSA OLSUN

Milyarlarca lira harcanarak kurulan bu tesis neden çürümeye terk edildi? Neden diye soruyorum tek bir nedeni yok. Bu Bozova'ya üvey evlat muamelesi yapmayın. Bozova'ya Bozova ve Bozovalı çiftçinin hakkını verin mağdur etmeyin. Bu sorunun çözümü için sonuna kadar mücadele vereceğim. Neye mal olursa olsun.”

İşte gerçekleşen programın tamamı.