SPOR
Giriş Tarihi : 09-07-2020 08:53   Güncelleme : 09-07-2020 11:01

Şanlıurfaspor Başkanından Duygusal Veda

Şanlıurfaspor Başkanından Duygusal Veda

Dünya, ülke ve Şanlıurfa’nın gündemine dair yaptığı haberler ile öne çıkan Göbeklitepe Ajans Haberin konuğu Gazeteci Yazar Fatma Keber möderatörlüğünde Şanlurfa Spor Kulübü Başkanı Nihat Çakır Oldu.
Başkan Çakır programda göreve geldiği günden belli bütün süreci anlattı. Çakır yaptığı açıklamalarda TFF'nin  Şanlıurfaspor'un küme düşmesine karar vermesini şiddetle kınadığını söyledi.

“TFF başkanı ve yönetimi 112 gün sonra aldığı bu utanç kararını ve bu kararı en yüksek perdeden dillendirmeyin  kınama yapmayan şehrin tüm dinamiklerine yazıklar olsun diyorum.Urfaspor kümeye düşmedi, bizler elbirliğiyle düşürdük. Pandemiden dolayı terör ve uyuşturucu suçu hariç af çıktı. Aynı gerekçeyle liglerimiz  iptal edildi bizlerede benzer bir af uygulandı,bu aftan Urfaspor Karabük spor mahrum bırakıldı. Bizleri hangi suçtan dolayı af kapsamına almadılar bu ayıp Urfa’ya yeter. Aslında TFF nin bizi düşürmesine gerek yoktu. Biz bize yeteriz URFAM , bir Niğde kadar olamadık 14 puan altalar kurtulması mucize kalan 5 maçını yenecek üstündeki beş maçını kaybedecek bu Niğde ligde kaldı.Sevin urfam,sevin Fk sevdalıları Urfaspor küme düştü.”

Programda duygulu anlar yaşayan başkan Çakır yalnız bırakıldığını artık yorulduğunu Tff'nin bu kararına tepki vermek için Şanlıurfaspor Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Urfaspor ile ilgili bir çok konuyu hallettiğini Tren Raya girdiğini belirten Çakır, yönetimin içinden bir başkanın seçilerek devam etmesi arzusunda bulunduğu söyledi. Yönetimininde istifa ederse Şanlıurfaspor anahtarını Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin teslim edileceğini söyledi.

İşte dün gece gerçekleşen programın tamamı