Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 10-07-2020 12:50   Güncelleme : 10-07-2020 12:59

Halk Tercihini Açıkladı

Halk Tercihini Açıkladı

Şanlıurfa’da ulaşımda vatandaşlar, en çok belediye otobüslerini tercih ediyor.

Dönemin belediye başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba zamanında hayata geçirilen kartlı binişlerle birlikte BELSAN’da kurumsallaşma çalışmaları meyvelerini de şimdi de veriyor. Özel halk otobüsleri kendilerini geliştirme ve vatandaşın talebine cevap verme yerine eski alışkanlıklarını sürdürürken şehir halkı da günün koşullarına göre belediye araçlarını tercih ediyor.

Sabah 6 gece 11 arası çalışan belediye otobüsleri hizmetlerini sürdürken özel halk otobüsleri de sabah 7 akşam 8,5 arasında hizmet veriyor. Son dönemlerde özel halk otobüslerinde muavin sisteminin kaldırılması vatandaşlarda memnuniyet oluştururken daha birçok noktadaki eksiklik vatandaşın gönlünü kazanabilmiş değil.

AİLELERLE ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE BİNEMİYORUZ !
Vatandaşlar, muhabirimize yaptıkları açıklamada,”Belediyeye otobüsleri tercih ediyoruz, sorunları yok. Daha güzel hizmet veriyorlar. Muavinlerden rahatsızız, ailelerle binilmiyor. Kendilerini değiştirmeleri gerekiyor. Belediye otobüslerinde şoförler kimseye rahatsızlık vermiyor. Hizmetlerinizden memnunuz.”ifadelerine yer verdi.