SİYASET
Giriş Tarihi : 13-07-2020 19:26   Güncelleme : 13-07-2020 19:26

Gelecek Partisi, Anadolu’yu karış karış geziyor

Gelecek Partisi, Anadolu’yu karış karış geziyor

Gelecek Partisi, Anadolu’yu karış karış geziyor. Şanlıurfalı isminde aralarında yer aldığı  Gelecek Partisi, Parti Kurucular Kurulu Üyesi, Sosyal Politikalar Ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Politikalar Başkan Yardımcısı Şükrü Kırboğa ve  Sema Silkin Ün  Niğde’de STK temsilcileri, oda başkanları, yerel basın, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Türkiye Share Pandemi süreci tedbirlerinin gevşetilmesiyle beraber teşkilatlanma, kongre ve saha çalışmalarına hız veren Gelecek Partisi’nin kurucu üyeleri, genel başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri Türkiye’nin dört bir yanına dağıldı.
Parti heyetleri Türkiye’nin bütün illerinden STK temsilcileri, oda başkanları, yerel basın, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek ülkenin sorunlarına ilişkin görüşlerini ve çözüm önerilerini paylaşırken Gelecek Partisi’nin projelerini de anlatma fırsatı buluyor.
Bu ziyaretler kapsamında Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, Genel Başkan Danışmanı Hüseyin Memiş ve Kurucular Kurulu Üyesi Sosyal politikalar Başkan yardımcısı Şükrü Kırboğa Niğde’de sivil toplum kuruluşları, oda temsilcileri, yerel basın, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Niğde’de heyeti İl Başkanı Sadık Şimşek ve il yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
İlk olarak 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Ömer Halisdemir’in Niğde’deki mezarını ziyaret eden Gelecek Partililer, şehidin kabri başında dua etti. Burada kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Ün, “Ömer Halisdemir, o gece sergilediği kahramanlıkla alçak darbe girişiminin seyrini değiştirdi. Ona sonsuz bir minnettarlık içindeyiz. Ömerler arayanlar Pelikan Yalılarına değil, Niğde’ye baksınlar.” şeklinde bir açıklama yaptı.
Halisdemir’in kabrini ziyaret eden Gelecek Partisi heyeti, daha sonra il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kent merkezine geçerek burada yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Basın mensuplarına Gelecek Partisi’nin gündeme ilişkin görüşlerini, eleştirilerini ve çözüm önerilerini aktaran Silkin, Memiş ve Kırboğa partilerinin geleceğe dair projelerini ve vizyonlarını da anlattı.
Basın toplantısı sonrası kentin cadde ve sokaklarına inerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Sema Silkin, Hüseyin Memiş, Şükrü Kırboğa, Sadık Şimşek ve il yönetim kurulu üyeleri sıcak ilgiyle karşılandı. Esnafın sorunlarını dinleyerek tek tek not alan parti heyeti, esnafın sorunlarını gündeme taşıyacaklarını belirttiler.
Daha sonra Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret eden Gelecek Partisi heyeti, Gelecek Partisi’nin ekonomiye dair projelerini anlatı. Oda Başkanı Alim Yeşil ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Silkin, Memiş, Kırboğa ve Şimşek’e teşekkür etti. Karşılıklı hediyelerin takdim edildiği ziyarette Sema Silkin, oda başkanı Yeşil’e isminin yazılı oluğu bir tabak hediye etti.
Oda ziyaretlerine Niğde Oto Tamircileri ve Demirciler Oda Başkanı Turgut Taygur ve yönetimini ziyaret ederek devam eden heyet, burada da sıcak ilgiyle karşılandı. Yaşadıkları sorunları dile getiren başkan Taygur, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken Sema Silkin de başkan Taygur’a nezaketi ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.