SPOR
Giriş Tarihi : 21-07-2020 13:33   Güncelleme : 21-07-2020 13:33

Şahin Şanlıurfaspor'a Talip

Şahin Şanlıurfaspor'a Talip

Şanlıurfalı işadamı Hasan Şahin, Şanlıurfaspor konusunda kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Şahin, takımın başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

Özel bir otelde gazetecilere açıklama yapan Şahin, kendisine yönelik Anteplidir eleştirilerine yönelik açıklama yaptı. Şahin,”Çocukluğum Urfa’da geçti. Geçmişte Urfaspor’a talip olmuştum. Şu aşamada Urfaspor, 51 yıllık tarihinde 2 kez PTT 1. Mücadele etti, diğer durumlarda alt liglerde mücadele etti.”dedi.

KARAKÖPRÜ BELEDİYESPOR PROJESİ TUTMAZ !
Borçlar ve yeni gelişmelere değinen Şahin, şöyle konuştu:”Şu aşamada Urfaspor’un 2-3 milyon euroluk borcu kapatılmıyor, daha fazla miktarda bir bütçe hazırlanarak alternatif bir takım oluşturmaya çalışıyorlar. O takımlarda aslı gibi olmuyor. Karaköprü Belediyespor’u da Antepspor örneği gibi bir çalışma içerisindeler. Urfa’da buna bir benzer bir çalışma yapılıyor edindiğimiz bilgi. Bu proje tutmaz.
BANA GÖREV VERİLSİN, FUTBOLCULARIN SORUNUNU ÇÖZEYİM
Yabancı oyuncu sorunu aylardır çözülemedi. Ben buradan iddia ediyorum aylardır uğraşıyorlar. Yabancı futbolcu noktasında, herkesin huzurunda Urfalı olarak ben yarım saat 15 dakikada 20 dakikada halledebilirim. Evet kendimi tanıtıyorum. Vali ve belediye başkanımız yarın sabah bana görev versinler, akşam mesai bitimine kadar yabancıları bitireceğim. Bir gün sonra da yerli futbolcuları bitireceğim . Bu çok basit yol.  Gidecek beni de buradan bir şey belediye başkanına sesleniyorum. Hani belki ama böyle bir düşüncenin ( karaköprü belediyespor)  basından öğreniyorum.

51 YILLIK BİR TARİH VAR
Bir de taraftardan duyuyorum, yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Yarın halk, belediye başkanımızın yakasına yapışır. Onu görmezse çocuğunun sürekli bu karşına çıkacak. Çünkü geçmişte Hadi Karaköprü spor çıkaralım. 51 yıllık bir tarih var. Bir geçmiş var. Siz bunu silemezsiniz ki mesela,”
Şahin Şanlıurfaspor'un kapanmaması için kendisine destek verilmesi durumunda güçlü bir yönetim ve kadro kuracağının altını çizdi.