Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 25-07-2020 12:56   Güncelleme : 25-07-2020 13:02

PİŞKİN: 1180 KİŞİ MAĞDUR !

PİŞKİN: 1180 KİŞİ MAĞDUR !

Güvenlik İş Sendikası Güneydoğu Anadolu Bölgesi Genel Sekreteri Halil Pişkin, muhabirimize yaptığı açıklamada, görevlendirmelerle başka illere gönderilen özel güvenlikçilerin zor günler geçirdiğini belirtti.

“Her kurumda ilk muhatap alınanların aynasıyız” diyen Pişkin, şunları söyledi:”Pandemi sürecinde yetkililer tarafından yeterince bize ilgi gösterilmedi. Maske, Dezenfaktan malzemelerinin eksikliği ciddi şekilde hissediliyordu. Arkadaşlarımızın bazıları karantinaya alındı. Yeterli önlem alınmadığından dolayı 8 arkadaşımız yakalandı hastalığa. Kendilerine Allah’tan şifa diliyoruz.
1180 KİŞİ MAĞDUR !
 İl göçlerle ilgili bir sorunumuz var. 2018 Nisan itibariyle 696 KHK ile kadroya geçtiler. Geneli asgari ücret ile çalışmaktalar. 1180 kişiye yakın asgari ücret alıyor, mevcut çalışan özel güvenlik görevlisi bulunuyor. Bunların çoğu il dışı görevlendirmelerine gönderildi. Ankara, Iğdır, Ağrı, Osmaniye …
“AİLELERİ BURADA, KENDİLERİ GURBETTE”
Asgari ücretle çalıştıkları için zor günler geçiriyorlar. Aileleri burada, kendileri gurbette. Sendika ve siyasilerimizin girişimleriyle o süre kısaltıldı. 6 aya düşürüldü, bu durum bile gene problem. 2evden dolayı asgari ücretle geçinemeyecek noktadalar. Yetkililerden, devlet büyüklerinden çalışanlara birtakım iyileştirmelerin yapılmasını istiyoruz.
“DİLEKÇELERİ HENÜZ SONUÇLANMADI”
Ayrıca arkadaşlarımızın bakmakla yükümlü olduğu ağır hastaları bulunuyor. Özel güvenlikçiler o hastalarını bırakıp gidemiyorlar. İçişleri Bakanlığına dilekçe gönderildi. Bu dilekçeler henüz sonuçlanmadığı için arkadaşlarımız mağdur. Bir an önce onlarında sonuçlandırılmasını bekliyoruz.”