Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-07-2020 12:46   Güncelleme : 29-07-2020 12:46

GÜNÜ BİRLİK EVLER SIKINTI YARATIYOR

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesindeki Sultan Fatih Mahallesi, park sorunu ve günü birlik evler konusunda sorun yaşıyor. Yetkililere çağrıda bulunan muhtar, sorunlarının çözülmesini istiyor.

GÜNÜ BİRLİK EVLER SIKINTI YARATIYOR

Sultan Fatih Mahallesi Muhtarı Hikmet Arslan, gazetemize yaptığı açıklamada,”Mahallemizin en büyük sorunlarından biri günübirlik, saatlik evlerin kiralamaları oluyor. Bu durum mahalle sakinlerimizi sıkıntıya koyuyor. Araç trafiği sorunu var. Mahallemizde 2 katlı bir otopark projesi vardı, oda iptal oldu. Sorun devam ediyor şu aşamada. Projeyi değiştirdiler, sorun yaşıyoruz. Mahalle sakinleri kaçan kaçana yaşanan ortamdan dolayı. Mahallemiz yaşanamaz duruma gelmiştir. Ev sahipleri kiraladıkları kişilere dikkat etsinler, vatandaşları rahatsız etmeyecek insanlara kiralasınlar. Aileleri tercih etsinler.
 

PARK SIKINTISI

Park sıkıntısı çok fazla şu aşamada. Kangrenleşmiş bir sorun bölgemizde. Millet geliyor alışveriş yapamıyor. Esnaf bu noktada zor günler geçiriyor. Araba sahipleri park edemediği için gidip başka yerden alışveriş ediyor, bu durumda esnaf için sıkıntı. Ev sakinleri içinde park sorunu var. İnşallah sorun halledilir, yetkililer el atar.

Fatma Keber