Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 31-07-2020 07:08   Güncelleme : 31-07-2020 07:08

VEKİL ÖZCAN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

VEKİL ÖZCAN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI


TBMM İdare Amiri AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil ÖZCAN Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, Rabbimizin rızasına yaklaşmamıza ve müminlerle kardeşlik bağlarımızın pekişmesine vesile olan Kurban Bayramının heyecanı yüreklerimizi bir kez daha sardı. Bizleri bu mübarek günlere ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun.

Kurban, maddi ve manevi anlamda yüce bir sorumluluktur. Ailemizle, dostumuzla, komşumuzla, akrabalarımızla ve kardeşlerimizle aynı nimet etrafında buluşmaktır. En yakınlarımızdan başlamak üzere; muhtaçların, mağdurların, garip ve kimsesizlerin yüzünü güldürmektir. Bayramlar; renk, dil ve coğrafya ayrımı gözetmeksizin, ihtiyaç sahiplerinin hanesine muhabbet ve sevinç taşımaktır.   

Aziz Milletimizin manevi değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel ve en anlamlı örneklerinin yaşandığı dini bayramlarımız; sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının güçlenmesine, toplumun birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesine ve geleceğe daha da güvenle bakmamıza vesile olan en özel günlerdir. 

Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

Lakin bu Kurban Bayramı biraz daha farklı olacak. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 virüsüne karşı Kurban Bayramımızda tedbiri elden bırakmayalım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her platformdan ifade buyurduğu gibi bu mübarek günlerde de “temizlik, maske ve mesafe” kurallarına mutlaka uyalım. Bayramlaşma ziyaretlerimizi mümkünse yine Ramazan Bayramımızda olduğu gibi telefon aracılığıyla yapalım. Eğer ziyaret yapılıyorsa bile tokalaşma ve sarılma yerine mesafe kurallarına uyarak gönül selamı ile bayramlaşalım. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kurban Bayramı’nın milletimize, ülkemize, İslam Âlemine ve Urfalı Hemşerilerime sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan diler, tüm kardeşlerime selam ve muhabbetlerimi sunarım.