Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 02-08-2020 16:36   Güncelleme : 02-08-2020 16:36

Sosyal medyada dolaşan insanlık dışı görüntülerle ilgili açıklama geldi

Kurban Bayramının 1. Günü Karaköprü İlçemize bağlı Şenevler Mahallesinde bulunan kurban kesim yerinde yaşanan ve Sosyal medyada dolaşan insanlık dışı görüntülerle ilgili açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Sosyal medyada dolaşan insanlık dışı görüntülerle ilgili açıklama geldi

Kurban Bayramının 1. Günü Karaköprü İlçemize bağlı Şenevler Mahallesinde bulunan kurban kesim yerinde yaşanan ve  yapma gereği duyulmuştur.

31 Temmuz Cuma günü Kurban Bayramının ilk günü Şenevler Mahallemizdeki kurban kesim alanında yaşanan ve bir kurbanlığın ayaklarından kepçeye bağlanarak taşınmasıyla ilgili görüntüler sosyal medyada çokça dolaşırken, art niyetli bazı kişiler tarafından görüntülerde kullanılan kepçenin Karaköprü Belediyesine ait olduğu iddia edilmiştir. 

Öncelikle yaşanan kötü görüntülerle ilgili Karaköprü Belediyemizin  444 9 657 Numaralı Beyaz Masa şikayet  hattına herhangi bir şikayet oluşturulmamış olup insanlık dışı görüntüde kullanılan kepçenin Karaköprü Belediyesi'ne ait olmadığını belirtmek isteriz.

Olay emniyete intikal etmiş olup hayvan Sahibi ve Kepçe Operatörünün ifadeleri alınmıştır. 

Karaköprü Belediyesi olarak bu olayın ve belediyemize yapılan çirkin ithamların hukuk yoluyla takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. 
Kurbanlık hayvana yapılan bu eziyeti kınıyor, tüm vatandaşlarımıza hayırlı bayramlar diliyoruz.