Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 05-08-2020 09:04   Güncelleme : 05-08-2020 09:04

Gelecek Partisi Şanlıurfa 1. Olağan İl kongresi yapıldı

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl kongresi, partililerin ve davetlilerin yoğun ilgisiyle 1. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi Şanlıurfa  1. Olağan İl kongresi yapıldı

Pandemi tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından teşkilatlanma ve saha çalışmalarına hız veren Gelecek Partisi Şanlıurfa İl yönetimi,  bir yandan kurucu ilçe başkanlarını atamaya devam ederken öte yandan da kongre sürecini başlattı ve bugün 1. Olağan kongresini tek liste olarak mevcut başkan Abdullah Yeşil yeniden başkanlığa seçildi.
Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Binasında gerçekleştirilen kongreye, Gelecek Partisi kurucular kurulu üyesi Nihal Olçok ve  Gelecek Partisi gençlik ve spor izleme kurulu başkanı,kurucular kurulu üyesi Cuma İçten  davetli olarak bulundular. 
İstiklal Marşı ile başlayan kongrede açılış konuşmasını yapan İl başkanı Abdullah Yeşil, ‘’ Şubat ayından bu yana Gelecek Partisi olarak Şanlıurfa’da İl ve İlçe teşkilat çalışmalarımızı hızla yaparak bugün çok şükür 1. olağan kongremizi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem genel merkezimize hem de il yönetimindeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu güne kadar Akçakale, Harran, Viranşehir, Hilvan, Bozova, Eyyübiye , Haliliye İlçe teşkilatlarımız kuruldu. Yakın zamanda Karaköprü’yü açıklayacağız. Bundan sonra parti olarak çalışmalarımıza durman devam edeceğiz.’’ Dedi. 
Kongreye video konferansla katılan ve partililerine seslenen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; ‘’ Şanlıurfamızı, değerli İl başkanını ve sizleri tebrik ediyoruz. Büyükşehir illerimiz arasında ilk kongreyi yapma şerefi Şanlıura’ya aittir. Çok kısa sürede örgütlendiniz, çok kısa sürede partimizin kongre yapmasını sağladınız. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şanlıurfa siyasi olarak Türkiye’nin manometresi gibidir. Büyük kongresi sonrasında ilk ziyaretlerimden biri Şanlıurfa olacaktır.’’ dedi.
Gelecek Partisi Şanlıurfa 1.Olağan kongresi  tek liste olarak delegelerin oyları ile yeniden mevcut başkan Dr. Abdullah Yeşil oldu.