Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 11-08-2020 12:36   Güncelleme : 11-08-2020 12:38

COŞKUN: YETKİLİLER, GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNSUNLAR

COŞKUN: YETKİLİLER, GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNSUNLAR

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Bşk. İbrahim Coşkun, İŞKUR üzerinden TYÇP kapsamında Urfadaki okullarda 7 bin kişinin istihdam edilmesi gerektiği konusunda görüş bildirdi.

Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:”Sayın yetkililerimize Çağrımızdır; Okullarımıza temizlik için istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden TYÇP kapsamında 3000  personel verildiği bilgisini almış bulunmaktayız.

Halbuki Şanlıurfamızda birleştirilmiş sınıflı okullarımızı da hesaba katarsak 2200 den fazla okulumuz mevcuttur.Öyle okullarımız var ki derslik sayısı 40’ın üzerinde. Bu tür okullara en az 8-10 arasında temizlik Elemanı verilmelidir ki temizlik istenilen düzeyde olabilsin.
Ama maalesef verilen 3000 sayısını okul sayısına böldüğümüzde okul başına 1,3 kişi düşmektedir. Özellikle bu Pandemi sürecinde fiziki temizlik hijyenik bir ortam sağlamak için her türlü çabayı emeği ve özveriyi sağlamak için hükümetimizin gerekli tüm tedbirleri aldığını biliyoruz. Ancak Şanlıurfamızda öğrenci sayımız 800.000 binleri bulmuşken,hele ki  öğrenci sayısı 4000 leri bulan okullarımızın varlığı malumken ilimiz için öngörülen sayının yetersiz olduğu daha net görülecektir.

YETKİLİLER, GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNSUNLAR

Ayrıca işsizliğin en fazla olduğu illerin başında Şanlıurfamız gelmekte ve genç nüfusun en fazla olduğu il de Şanlıurfadır.  Bu yüzden okullarımıza TYÇ projesi çerçevesinde en az 7000 istihdam edilecek eleman alınmalıdır.
Yetkililerimizin bu verileri göz önüne alarak bir an önce bu sayının istenilen düzeyde olması için gerekli çalışmaları yapacağına inancımız tamdır. 31 Agustosta okulların açılacağı öngörüsü hesaba katılarak istihdam edilecek elemanların tüm işlemlerinin bu tarihten önce bitmiş olması ve kim hangi okulda çalışacağı belli olması gerekir.
Bu konuda duyarlı olup emek ve çaba harcayan herkesten Allah razı olsun.Özellikle bu raporun Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a iletenlere eğitim camiası adına teşekkür ediyorum.”