SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-08-2020 16:10   Güncelleme : 13-08-2020 16:10

ÖZEL EKİP KORONAVİRÜS İÇİN URFA'YA GELDİ!

Sağlık Bakanlığı, “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” kapsamında, yerel yöneticiler, ilgili kurum ve kuruluşların merkez ve taşra teşkilatının her düzeyindeki yöneticileriyle görüşmeler yaparak sağlık hizmetlerinin yerinden planlanması için oluşturduğu özel ekip Şanlıurfa’ya gelerek incelemeler yaptı.

ÖZEL EKİP KORONAVİRÜS İÇİN URFA'YA GELDİ!

Saha Koordinatörleri olarak adlandırılan özel ekip, tüm Türkiye’yi tarayarak sağlık hizmetlerinde aksamaya neden olan sorunları tespit ederek acilen alınması gereken tedbirleri belirleyerek merkeze bildiriyor.

Şanlıurfa’ya özel bir ekip gönderen Sağlık Bakanlığı Corona virüsteki artişin neden kaynaklandığı yönünde incelemeler yapacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI SAHA KOORDİNATÖRLERİNİN GÖREVLERİ NE?

Saha koordinatörlerinin diğer görevleri ise şunlar olacak: Hastanelerin özerkleştirilmesiyle ilgili faaliyetleri koordine edecekler.

Bakanlığa teklif edilen yatırım projelerini yerinde değerlendirerek konuyla ilgili görüş bildirecekler.

İhtiyaç halinde ortaya çıkabilecek insan kaynaklarıyla ilgili sorunları engelliyebilmek ve personel dağılımında dengenin sağlanması amacıyla ilgili önerilerini hazırlayacaklar.

Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın gidişatı, ortaya çıkan sorunlar, müdahaleler hakkında sorumlulukları altında ki bölgelerden düzenli bilgi akışını sağlayacaklar.