SPOR
Giriş Tarihi : 20-08-2020 18:04   Güncelleme : 20-08-2020 19:27

ŞAHİN: ŞANLIURFASPOR’U KİMSEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ

Şanlıurfaspor Başkani adayı Hasan Şahin, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

ŞAHİN: ŞANLIURFASPOR’U KİMSEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ

Şanlıurfaspor Başkan Adayı Hasan Şahin, “Büyükşehir belediye başkanıma sesleniyorum isterseniz söz verdiğiniz üç milyonu da vermeyin. Ben şeref namus sözü veriyorum bunu da karşılayacağım. Sanlıurfaspor namusumuzdur biz namusumuzu kimseye teslim etmeyiz” dedi.
Şanlıurfaspor Başkan Adayı olduğunu geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşan Hasan Şahin, Şanlıurfaspor ile ilgili gelinen süreç hakkında da bilgi verdi.

Hasan Şahin, takımın başka bir firmaya verilmesini kabul etmeyeceklerinin altını çizerek, “Biri başkan adayı olacaksa sosyal medyada üç beş kişiyi yanına alarak başkan adayı olamaz. Burası Urfaspor’dur. Çıkacaksınız delikanlı gibi aday olacaksınız. Bu kentte üç tane televizyon var, siz basın mensupları var. Sponsor olarak tabı dışarıdan firmalar gelsin destek versin. Ben Zeynel başkanıma şunu soyladım. Bu bahsettiğiniz firma veya kişi Urfaspor’dan mı almaya geliyor yoksa Urfaspor’a bir şey vermeye mi geliyor dedim. Burada bir plan ve proje var. Yarın öbür gün ortaya çıkar. Ben takımın altyapısında oynamışım formasını terletmişim. Bunun için geldim ben zaten. Başkası takım kapanırsa gidebilir, ben nereye gideceğim?

BİZİM İÇİN O FUTBOLCULAR ALACAKLARININ ÇOĞUNDAN VAZGEÇTİ

Şanlıurfaspor’umuzu kimse kimseye öyle veremez. Bunun kongresi var. Biz de arkadaşlarımızla hem adayız hem de takipçisiyiz. Bir yandan da korona sayesinde 2.Lig’de kaldık. Bana büyükşehir belediye başkanı bırak kapansın dedi. Şimdi mi başkasına veriyorsun takımı, böyle siyaset olmaz. Ben Urfalı olduğum için buradayım. Madem firma takım almak istiyor gelsin ben ona takım göstereyim. Kimse vermese de ben 4,5 milyonu vereceğim. Sizin önünüzde ben söz veriyorum”

BEN VE YÖNETİCİ ARKADAŞLARIMIZ YARIN KONGRE OLSA YİNE ADAYIZ

Şanlıurfaspor Başkan Adayı Hasan Şahin, Şanlıurfaspor’un kendileri için namus meselesi olduğunu ve firmaya teslim edilmesini kabul etmeyeceklerini ifade ederek, “Sizde görüyorsunuz. Son iki ayda kamuoyundan ciddi bir destek aldık, kamuoyunda heyecan var. Şanlıurfaspor bu durumdayken, Şanlıurfaspor’a biri sahip çıktıysa neden teslim etmiyorsunuz? Hasan Şahin’in burada eksiği ne? Madem öyleyse Urfalıların istediği biri varken, neden tanımadığınız birine teslim ediyorsunuz? Sanlıurfalılar’da bunu kabul etmez ve takımını da teslim etmez. Sayın Büyükşehir belediye başkanına sesleniyorum. Biz Urfaspor’a 3 milyonu vereceğiz dediniz. Madem öyleyse BAL lığın her yıl 3-5 milyon harcanırken o garibanın fakirin parası değil mı? Büyükşehir Balediyespor’a harcanan paralar Urfa’nın parası değil de Karaköprü’ye harcanan para da Urfaspor’a gelince mi öyle? Ben her şeyi burada açıklıyorum. Ben Urfaspor’u yasatmaya gelmişim ve bütün Urfa’nın da bunları duyamaya hakkı var. Biz, ben ve yönetici arkadaşlarımız yarın kongre olsa yine adayız. Sayın büyükşehir belediye başkanıma sesleniyorum isterseniz söz verdiğiniz üç milyonu da vermeyin. Ben şeref namus sözü veriyorum bunu da biz karşılayacağız. Sanlıurfaspor namusumuzdur biz namusumuzu kimseye teslim etmeyiz” dedi.

URFALI OLDUĞUM İÇİN BURADAYIM

Şahin, takımın başka bir firmaya verilmesini kabul etmeyeceklerinin altını çizerek, “Biri başkan adayı olacaksa sosyal medyada üç beş kişiyi yanına alarak başkan adayı olamaz. Burası Urfaspor’dur. Çıkacaksınız delikanlı gibi aday olacaksınız. Bu kentte üç tane televizyon var, siz basın mensupları var. Sponsor olarak tabı dışarıdan firmalar gelsin destek versin. Ben Zeynel başkanıma şunu soyladım. Bu bahsettiğiniz firma veya kişi Urfaspor’dan mı almaya geliyor yoksa Urfaspor’a bir şey vermeye mi geliyor dedim. Burada bir plan ve proje var. Yarın öbür gün ortaya çıkar. Ben takımın altyapısında oynamışım formasını terletmişim. Bunun için geldim ben zaten. Başkası takım kapanırsa gidebilir, ben nereye gideceğim? Bizim için o futbolcular alacaklarının çoğundan vazgeçti. Şanlıurfaspor’umuzu kimse kimseye öyle veremez. Bunun kongresi var. Biz de arkadaşlarımızla hem adayız hem de takipçisiyiz. Bir yandan da korona sayesinde 2.Lig’de kaldık. Bana büyükşehir belediye başkanı bırak kapansın dedi. Şimdi mi başkasına veriyorsun takımı, böyle siyaset olmaz. Ben Urfalı olduğum için buradayım. Madem firma takım almak istiyor gelsin ben ona takım göstereyim. Kimse vermese de ben 4,5 milyonu vereceğim. Sizin önünüzde ben söz veriyorum” şeklinde konuştu.