Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 03-09-2020 14:17   Güncelleme : 03-09-2020 14:17

Şanlıurfa'da yanan alanlar ağaçlandırma çalışmaları başladı

Şanlıurfa'da  yanan alanlar ağaçlandırma çalışmaları başladı

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü'nce Osmanbey Ağaçlandırma Sahasında yanan 46 hektarlık ormanlığın yeniden ağaçlandırılması için harekete geçilerek, enkaz temizlik çalışmalarına başlandı.

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yaz aylarında çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye aralıksız devam edilirken, yanan alanların tekrar ağaçlandırılması için çalışmalar yürütülüyor. Şanlıurfa Osmanbey Ağaçlandırma sahasında Henüz nedeni belli olmayan Çıkan Ormanlık alanda 46 hektarlık ormanlıkta ağaçlandırma çalışmaları için start verildi. Şanlıurfa Orman işletme Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalarla saha, yanmış ağaç enkazlarından temizlenmeye başlandı.

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Cevdet ÇİÇEK, Her zaman söylediğimiz gibi biz yanan orman alanlarını yılı içinde yeniden ağaçlandırıyoruz. iş makinelerinin desteği ile saha enkazlardan temizleniyor. Eylül başı gibi de dozerlerimiz sahaya girerek, toprağı sürüp, işleyecek, fidan dikimine hazır hale getirilecek. Kasım ayından itibaren de ilk fidanları toprakla buluşturacağız. Sahaya yaklaşık 105 bin adet çeşitli türlerde fidanlar dikeceğiz" dedi