SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2020 17:03   Güncelleme : 11-09-2020 17:03

MÜTERCİMLER'E BİR SUÇ DUYURUSU DA ŞANLIURFA'DAN

MÜTERCİMLER'E BİR SUÇ DUYURUSU DA ŞANLIURFA'DAN

Canlı yayında imam hatiplileri çirkin sözlerle hedef alan Mütercimler’e tepkiler çığ gibi büyüdü.

İmam hatip camiası ve mezunları hakkında "sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" ifadelerini kullanarak büyük bir skandala imza atan Erol Mütercimler'e tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Mütercimler'e bir tepkide AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları'ndan geldi. AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları Erol Mütercimler'i hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. 

AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları tarafından yapılan yazılı açıklamada; 

 
Bizler bugün burada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkemize büyük hizmetleri olan pek çok kişiyi yetiştiren imam hatip liselerinin, imam hatip lisesi mezunları ile mensuplarının yanında bulunmak ve imam hatip liselerine, imam hatip lisesi mezunlarına karşı son derece ağır ve çirkin ithamlarda bulunan, EROL MÜTERCİMLER hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandık.

 Hepimizin bildiği gibi İmam Hatip Liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir.
İmam Hatipliler üniversiteye giriş sınavlarından bilgi yarışmalarına, münazaralardan çeşitli sosyal aktivitelere kadar pek çok alanda başarılarını ispatlamıştır. İmam Hatip lisesinden mezun olanların önemli bir kısmı birçok başarılı mesleklere yönelmiştir. Mezun olduktan sonra -ilahiyat dışında- yüksek tahsil yapanlar, intisap ettikleri her alanda diğer arkadaşları ve meslektaşları ile uyum içinde işlerini başarı ile yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler. Ülkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlâkî davranış ihtiyaçlarına çok önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, İmam Hatip Liseleri ve öğrencileri hakkında oluşturulmaya çalışılan çirkin algı ve ithamlar ile her daim mücadele edeceğimizin bilinmesini isteriz.
Bizler AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları olarak, imam hatip lisesi mezunları, mensupları ve imam hatip liselerine yürekten bağlı gençler olarak ne imam hatip liselerini ne de imam hatip lisesi mezun ve mensuplarını asla yalnız bırakmayacağımızın bilinmesini açık bir şekilde isteriz.  Kimsenin Türkiye'nin bu güzide okullarını ve mezunlarını kötülemesine ve iftirada bulunmasına asla ve kati suretle izin vermeyeceğiz.

Yine bilinmesini isteriz ki, İmam Hatip Liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkân vermeyeceklerdir" ifadelerine yer verildi.