SPOR
Giriş Tarihi : 24-09-2020 13:12   Güncelleme : 24-09-2020 13:15

URFASPOR’UN BAŞKANI BELLİ OLDU (GÖRÜNTÜLÜ)

URFASPOR’UN BAŞKANI BELLİ OLDU (GÖRÜNTÜLÜ)

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Şanlıurfaspor’da buğün yapılan kongrede yeni başkan ve yönetim kurulu belli oldu.

Şanlıurfaspor Gap vadisi tesislerinde yapılan kongrede eski başkan Emin Yetim yeniden sarı yeşilli kulübün başkanı oldu.

Şanlıurfaspor’da haftalardır ertelenen kongre nihayet yapıldı. Yeni Başkan Emin Yetim ve yönetimine Valilik, Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe belediyeleri destek verdiler.

Eski Başkan Mehmet Yılmaz’ın istifasından sonra kayyum yönetim kurulları tarafından yönetilen sarı yeşilli kulüpte son başkan ve yönetim üyelerinin istifa etmeleriyle birlikte sahipsiz kalan Şanlıurfaspor'a iş adamı Emin Yetim 'Takımın sahipsiz kalmasına gönlüm razı olmadı' diyerek tekrar başkan oldu. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli ve Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Kuş ile bir kaç kez toplantılar gerçekleştirerek takımın durumunu değerlendirdiklerini ifade eden Emin Yetim olağan kongrede vermiş olduğu tek liste ile kulube sahip çıktı.  Şanlıurfaspor Kulüp Tesislerinde yapılan olağan kongreye tek liste ile giren İş Adamı Emin Yetim tekrar başkan oldu. Kongrede konuşan Başkan Emin Yetim, şunları söyledi; "Şanlıurfaspor'un durumu ortada, geçtiğimiz dönem yine ben başkandım. Ciddi çalışmalarımız oldu. Takımı üst üste play-off'a taşıdık. Ne kadar başarılı olduğumuzun kanıtı son bir yıldır. Bu bir yıl içerisinde bizim dönemimizde takımı şampiyon yapabilmek için ciddi mücadele ettik. son dakikalarda yıkıldık. Gönül isterdi ki takımı bizim dönemimizde şampiyon olup üst lige çıkmaktı. Bizden sonraki dönemdeki arkadaşlar da mücadele ettiler, fakat gelinen nokta şuan da Şanlıurfaspor'un beyin ölümü gerçekleşmiş bir durumda. Bu sıkıntılı süreçte gönlümüz razı olmadı. Tekrardan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli ve Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Kuş toplanarak bir toplantı yaptık. Urfaspor'un kurtulması için elimizden gelen mücadeleyi yaptık ve yönetime talipli değildik, biz talipli olmadan geçmişten gelen yabancıların alacağı, transfer yasağının ortadan kaldırmak için çok ciddi başarılı işler elde ettik. Ondan sonra yönetime kimse sahip çıkmayınca tekrarlanan ikinci toplantıda memleketimiz için, ateşten gömleği giymek zorunda kaldık. Allah bizleri mahcup etmesin. Büyükşehir, ilçe belediye başkanlarımız ve Valimizin de desteğiyle transfer yasağının kalkması için mücadele edeceğiz. 

Emin Yetim Başkanlığındaki yeni liste ise şöyle; Başkan: Emin Yetim

Yönetim: Cihan Canbeyli, Said Kaya, Mehmet Emin Aslan, Ahmet Kaytan, Hacım İzol, Lokman Karahan, Arif Önkol, Reşit Karadağ, Ahmet Asoğlu, Ahmet Budak, Sami Öğe, Reşat Uzun, Mehmet Giray Küçük, Kemal Polat, Abdulkadir Badıllı, İbrahim Demirkan, Mehmet Sert, Fikret Fidan, Vedat Yurum, Talat Beytemir isimlerinde oluşuyor.​​​​​​