Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 27-09-2020 02:58   Güncelleme : 27-09-2020 03:05

10 yıllık husumet barışla sonuçlandı

10 yıllık husumet barışla sonuçlandı

Suruç'un Şeddadi aşiretine mensup Şahin aileleri ve Akçakale ilçesine bağlı Saramda aşiretine bağlı Yıldırım aileleri arasında 10 yıldır devam eden husumet kurum amirleri ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle tatlıya bağlandı. 
Kan davası iş adamı, kanaat önderi Fethi Baytekin ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay ile Halit, Etem - Sabri Şahin, Ali Topal’ın girişimleri sonucu husumet tatlıya bağlandı. 
İş adamı kanaat önderi Fethi Baytekin’e ait fabrikada düzenlenen barış törenine Haliliye Kaymakamı Metin Esen, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, Akçakale Belediye Mehmet Yalçınkaya, Harran bir önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan, Ticaret Borsası Mehmet Kaya, kanaat önderleri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı. 
İş adamı, kanaat önderi Fethi Baytekin, bu tür hadiselerin yaşanmaması için herkesi duyarlı davranmaya davet etti. Baytekin, barışta emeği geçenlere teşekkür etti.