Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 15-10-2020 22:46   Güncelleme : 15-10-2020 22:46

Urfa Düşünce Platformu Ziyaretlerine Devam Ediyor

Urfa Düşünce Platformu Ziyaretlerine Devam Ediyor

Geçen günlerde beş derneğin bir araya gelerek oluşturduğu platform, Urfa adına yapılacak her projede yer almak, projelerin takipçisi olmaya ve çözümleri ile destek olmaya devam ediyor.

Bugün, platform adına Gazeteci- yazar Mehmet Emin Kuş, İNSED başkanı Mustafa Ezher ve eğitimci-yazar Yunus Çoban Işık Mağdurlari ve çöp toplayan çocuk ve kadınlar ile ilgili Sosyal Politikalar İl müdürü Hasan Bilici ile görüşerek konu hakkında görüş alışverişinde bulundular. Yapılacak projenin her aşamasında bulunacaklarını ve gereken katkıyı sunacaklarını bildirdiler.

Urfa Düşünce Platformu Genel koordinatörü Mehmet Emin Kuş yaptığı açıklamada; "Urfa Düşünce Platformu olarak daha önce Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah Erin ile yaptığımız görüşmede, Kırmızı ışıkta dilenen ve  çöp toplayan çocuk ve kadınlarla ilgili olarak Vali beyin de talimatı üzerine Şanlıurfa aile çalışma ve sosyal politikalar il müdürü Hasan Bilici bizi davet ederek bu konuda yürütmekte oldukları projeye bizi de dahil ettiler.

Bu konuda çok detaylı bir çalışma yapmak istediklerini söyleyen Hasan Bilici, "valilik, sağlık il müdürlüğü, emniyet müdürlüğü, il müftülüğü...gibi ilgili tüm kurumlar ve gönüllü tüm sivil kuruluşları dahil etmek" istediklerini söylediler. 

Dolayısıyla önümüzdeki haftalarda tüm ilgili kurum ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte  geniş katılımlı bir toplantı yapılıp detaylarını neticelendirmek ve herkesin yetki ve etki alanlarını belirlemek üzere ayrıldık.

İnşallah bu konuda güzel bir netice alacağımızı umuyorum. Elini taşın altına koyan gönüllü olarak gayret eden arkadaşlarıma ve iyi niyetli yetkililerimize başarılar diliyorum." Dedi.