Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 11-11-2020 16:16   Güncelleme : 11-11-2020 16:16

Harran Üniversitesi’nde ‘Geleceğe Nefes’ Kampanyasıyla 5 Bin Fidan Dikildi

Harran Üniversitesi’nde ‘Geleceğe Nefes’ Kampanyasıyla 5 Bin Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığınca başlatılan 'Geleceğe Nefes' kampanyası doğrultusunda Şanlıurfa'da da binlerce ağaç toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği 'Geleceğe Nefes' kampanyası Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsünü yeşillendirdi. Şanlıurfa Valiliği koordinesinde Osmanbey Yerleşkesinde fidan dikim etkinliği yapıldı.
11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle Harran Üniversitesi Osmanbey yerleşkesinde gerçekleştirilen ağaç dikim törenine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Ak Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu Üyesi Vildan Polat, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü M. Emre Erkuş, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Cevdet Çiçek, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, çok sayıda  vatandaş ve öğrenciler katılım gösterdi.
Etkinlik kapsamında, Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesinde bulunan ormanlık alanlara ağaç dikimi yapıldı. Ağaç dikim esnasında renkli görüntüler ortaya çıktı. Günün anlam ve önemine binaen toplamda 5 bin fidan dikildi.