Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 14-11-2020 22:43   Güncelleme : 14-11-2020 22:43

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 'İŞÇİ ÜCRETLERİ' İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 'İŞÇİ ÜCRETLERİ' İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart 2019 Yönetimler Seçimi sürecinde adaylar belli olduktan sonra alınan işçilerin ücretleri ile ilgili yapılan eleştirilere yönelik açıklama yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada,”Bu süreçte ve özellikle yılların oluşturduğu ücret adaletsizliğini gidermek ve işçi kardeşlerimizin hukukunu korumak, adına yapılan bu düzenlemeyi; İşçi mağdur edilecekmiş gibi sunmak işçinin emeğine ve çalışma barışına ihanettir.

BAZI MİHRAKLAR BİLGİ KİRLİLİĞİ OLUŞTURUYOR

Yeni kurulan Bel-Per şirketimize işçi arkadaşlarımızın devri 4857 sayılı iş kanunun 6. Maddesi kapsamında kazanılmış tüm hak ve ücretleri korunarak gerçekleştirilmiştir. Tamamen hukuki ve işçi temsilcisi sendika ile de mutabık kalınarak yapılan bu çalışmalarımızı özellikle sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden bazı mihraklar tarafından manipüle edilip bilgi kirliliği oluşturmaya çalışıldığı görülmüştür.

KHK’YA AYKIRI BİR ZAM HESAPLAMASI YAPILDI

Ayrıca 2019 yerel seçimlerinin hemen öncesinde hukuki temeller dayanak alınmadan işçi kardeşlerimize zam yapılması ve akabinde mevzuat çerçevesinde Sayıştay tarafından zammın iptali ve kamu zararına konu edilmesi de bize mal edilmeye çalışılmıştır. Bu durum önceki dönemde KHK’ya aykırı olarak alınan hatalı bir zam hesaplanmasının sonucu olduğunu hassasiyetle ifade etmek asli görevimizdir.