Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 16-11-2020 16:25   Güncelleme : 16-11-2020 16:27

Başkan Polat: Elektrik Kesintileri Milleti Perişan Etti

Başkan Polat: Elektrik Kesintileri Milleti Perişan Etti

Şanlıurfa DP il Başkanı Mustafa Polat, yıllardan beri bir türlü çözülemeyen ve her gün kesilen elektriklerin milleti perişan ettiğini söyledi.

Polat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:”Çiftçi, besici, esnaf, sanatkâr, sanayici, Aileler, öğrenciler, ev hanımları iş yapamıyor günlük ihtiyaçlarını karşılamıyor.
“DEDAŞ, ÖZELLEŞTİRMEDEN ÖNCE DAHA İYİYDİ”
Çekini, senedini ödeyemiyor zaten bu pandemi milletin hayatını perişan etti bilindigi gibi her şey  elektrik ile oluyor  bu elektrik de onun kamburu olmuş. Özelleştirme yapılmadan devletin elinde iken daha iyiydi.  2013 yılında özelleştirme yapıldı ihaleye giren bu firma yüzde 70 kacak oranına göre teklif vermişti ve ihaleyi kazandı.

“FİRMA, SÖZLERİNİ BİR AN ÖNCE YERİNE GETİRSİN”
İhaleyi Alan firma verdiği sözde  " 2- 3 yıl sabredin kaçak oranını düşürdükçe devlet de firmada para kazanacak ve bu 2- 3 yıl içinde elektrik kablolarını yer altına alacak ve bu konuda büyük yatırımlar yapacak 24 saat kesintisiz elektrik verecek ve 24 saat Urfa hep aydınlık içinde olacaktı.
İhaleyi Alan firma aradan geçen 7 yıla rağmen verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmedi.
Millet her geçen yıllı arar hale geldi. Yetkili firma sürekli zam yapmaktan ve para kazanmaktan başka bir şey düşünmüyor. Yetkili firma artan nüfusa göre yatırım yapmıyor, eskiyen kabloları yeniletmiyor, güçsüz ve yetersiz elektrik şebekeleri güçlü hale getirmiyor.
Bilhassa iktidar milletvekillerini ve tüm yetkilileri firmanın 2013 yılında verdiği sözleri bir an önce yerine getirmesi için uyarmasını talep ediyoruz.”