Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 16-11-2020 21:40   Güncelleme : 16-11-2020 21:46

ŞANLIURFA VALİLİĞİ'NDEN KÜÇÜK ÇOCUĞU DARP EDEN KİŞİ HAKKINDA AÇIKLAMA

ŞANLIURFA VALİLİĞİ'NDEN KÜÇÜK ÇOCUĞU DARP EDEN KİŞİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Şanlıurfa’da çocuğa sokak ortasında uygulanan şiddet kameralara yansıdı. Çocuğu kaldırıp vahşice yere vuran şahıs polis tarafından gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre olay, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Haleplibahçe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre iş yerleri ve yoldan geçen araçlardan harçlık almaya çalışan çocuklara sinirlenen Mahmut A. isimli şahıs, çocuklardan birini yakalayarak yolun ortasında dövmeye başladı. Hırsını alamayan şahıs, çocuğu kaldırıp yere vurdu. Çocuğun vahşice darp edilmesi çevredeki bir iş yerinin kamerasına da yansıdı. Sosyal medyaya düşen görüntüleri inceleyen polis ekipleri, Mahmut A. isimli şahsı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıs adliyeye sevk edildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada "İlimiz Eyyübiye ilçesinde 14 Kasım 2020 günü meydana gelen küçük bir çocuğumuzun darp edildiği, vicdanları yaralayan olayın görüntülerinin sosyal medyada yer alması üzerine; görüntüleri inceleyen güvenlik güçlerimiz tarafından kimliği tespit edilen M.A adlı şahıs olayın yaşandığı gün gözaltına alınmış olup, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Ayrıca, yaşanan üzücü olaya maruz kalan evladımız ve ailesiyle irtibata geçilmiş olup, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından mağdur çocuğumuza ve ailesine gerekli her türlü maddi ve manevi sosyal destek sağlanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.