Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 16-11-2020 21:47   Güncelleme : 16-11-2020 21:55

BARO BAŞKANI ÖNCEL, İDDİALARA AÇIKLIK GETİRDİ

BARO BAŞKANI ÖNCEL, İDDİALARA AÇIKLIK GETİRDİ

Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel, bir stajyer avukat ile ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Baro binasında düzenlenen basın açıklamasına eşi Beybin Öncel, Şanlıurfa Barosu Sözcüsü ve Staj Eğitim Komisyonu Koordinatörü Necati Taş ve basın mensupları katıldı.
Baro Başkanı Öncel, hakkında ortaya çıkan iddialarla ilgili olarak linç kampanyasının başlatıldığını ileri sürdü.  Öncel, soruşturma dosyasının içeriği ile basında bahsi geçen ifadelerin farklı olduğunu iddia etti.
‘SÜRECİ, KAMUOYUNUN TAKDİRİNE SUNUYORUM’
Habere konu olan avukata kendisinin mesaj atmadığını da iddia eden Öncel, mesajlar ile suçun işlendiği öne sürülen tarihlerin ise farklı olduğunu savundu. Öncel, kendisinin de stajyer avukatla ilgili adli süreç başlattığını belirtti. Öncel, şöyle konuştu:"Haksızlık kimden gelirse gelsin karşısında durmaya devam edeceğim. Sanırım bu iftira ve linç kampanyasının en büyük nedenlerinden biriside budur. Ben bu hususu sevgili eşimle birlikte kamuoyunun takdirine sunuyorum. Adı geçen şahısla ilgili konu adli makamlara sirayet etmiştir. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz."