Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 21-11-2020 12:08   Güncelleme : 21-11-2020 12:08

Urfa'ya Gelen Turistlerin Tercihi Belli Oldu

Urfa'ya Gelen Turistlerin Tercihi Belli Oldu

Tarih, kültür ve inanç merkezlerinin başında gelen Şanlıurfa’da turistlerin en çok tercih ettiği kentlerin başında geliyor. Kentte gelen turistlerin alış veriş tercihi biber, kuru domates ve patlıcan.

7-8 ay önce Çin’in Wuhan kenttinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan korona virüs, hayatı alt üst etmeye devam ediyor. Birçok sektör olumsuz etkilenirken en çok bu durumdan turizm etkilendi.
Esnaflar, muhabirimize yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:”Kuru patlıcan, bamya, biber, domates kışın yiyebilecekleri ürünleri tercih ediyorlar turistler ve yerli vatandaşlar. Fiyat aralığı normal şu aşamada, 25 lira ile 40 lira arasında değişkenlik gösteriyor. Kuru bamyanın kilosu 80 lira. Biber patlıcan biber bağa olarak satılıyor.

YETERLİ SAYIDA TURİST GELMEDİ URFA’YA
Bir ipin fiyatı 15 lira. Turistlerin en çok tercih ettiği şey; kuru domates, patlıcan, pul biberi tercih ediyorlar. Biber fiyatları ise kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. 20 ila 70 lira arasında değişkenlik gösteriyor. Pandemi süreci işlerimizi olumsuz etkiledi. Yeterli sayıda turist gelmedi Urfa'ya, işlerimiz olumsuz etkilendi.