Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 26-11-2020 14:31   Güncelleme : 26-11-2020 14:31

BAŞKAN YILDIRIM: İYİ NİYETLERİ SU İSTİMAL EDİYORLAR !

BAŞKAN YILDIRIM: İYİ NİYETLERİ SU İSTİMAL EDİYORLAR !

Şanlıurfa’da engellilere yardım etmek amacıyla gazete, dergi ve benzeri gibi basılmış eserleri satarak elde ettikleri geliri engelliler yararına harcadıklarını iddia edenlere tepki geldi.

Bedensel Engelliler Derneği Şanlıurfa Engelliler Spor Kulübü Başkanı Serdar Yıldırım, muhabirimize yaptığı açıklamada, çıkarcı gruplara prim verilmemesi istedi. Yıldırım,’’Ülkemizde kurumlar, kuruluşlar engellilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Engellerin ihtiyaçlarının karşılanması adına engelliler adına gazete dergi veya kırtasiye malzemesi satanlar tümüyle kendi çıkarları uğruna engellilerin ailelerini isimlerini kullanmaktadırlar. Şurada altını çizmek istiyorum insanlarımızın niyetlerini su istimal etmesinler, belki insanlarımız engelli ailelerine yardımlar ulaşır diye destek oluyorlar.”dedi.

İYİ NİYETLERİ SU İSTİMAL EDİYORLAR !

“Bu yardımlar bu çetelerin sofralarına meze oluyor.”diyen Yıldırım, şöyle konuştu:”Lütfen vatandaşlarımız çıkarcı gruplara alet olmasınlar. Sizlerden para toplayan, dileyen kapınızı çalan kim olursa olsun prim vermeyin destek vermeyin. Engellilerin isimlerini kullanarak iyi niyetleri su istimal ediyorlar. Bu konuda toplumsal duyarlılığı ihtiyacımız var.

KANUNİ YAPTIRIM UYGULANAMIYOR !

Halktan destek bekliyoruz. Bu konuda toplum bunlara prim vermez ve destek sağlanmazsa çok iyi olur. Şu aşamada kanunu olarak elimiz kolumuz bağlı bir şey yapamıyoruz. Kolluk kuvvetlerinin de eli kolu bağlı. Her halükarda kurmuş oldukları 2 sayfalık bir dernek ile bunlar kanuni boşluklardan yararlanarak bu şekilde para toplamaktadırlar. Halkımız bunlara itibar etmemeli destek sağlamamaları gerekiyor. Özellikle genç genç kızlarımızı kullanmaktadırlar. Kızlarımız gençlerimiz bu şebekelere bulaşmasınlar.”