Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 03-12-2020 15:17   Güncelleme : 03-12-2020 15:19

MHP İl Yönetimi engellilerle bir araya geldi

MHP İl Yönetimi engellilerle bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl yönetimi ve Haliliye ilçe teşkilatı 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla, Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği’nde bir program düzenleyerek, engelli ve engelli aileleriyle bir araya geldi.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, MHP İl Başkanı Mahmut Güneş ve il yönetimi ile MHP Haliliye İlçe Başkanı Mahmut Sayık ile ilçe yönetimi, Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği’nde engellilerle buluştu. Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen programda, MHP Haliliye ilçe teşkilatı, engellilere tatlı ikramında bulundu.
Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programa katılan MHP İl Başkanı Güneş, engellilerin sorunlarını bir kez daha dinleme fırsatı bulduklarını ve çözüm için gereken bütün adımları atacaklarını kaydetti.
Engellilerin sadece bir gün değil, her gün hatırlanması ve onlara kolaylık sağlanması gerektiğini belirten İl Başkanı Güneş, burada yaptığı açıklamada, “Öncelikle bütün engellilerimizin bu özel gününü kutluyorum. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız ve bunun farkında olarak hareket etmeliyiz. Engellilerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Engellilerin yaşadığı tüm sorunları çözme noktasında elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bugün burada engellilerin sorunları hakkında Dernek Başkanımız Bedih Satoğlu’yla istişare yaptık. Bu sorunların en kısa sürede çözüme kavuşması ve engellileri daha fazla istihdam etme noktasında elimizden geleni yapacağımızın sözünü veriyoruz. Engellilerimiz her zaman bizim değerlimizdir, bu vesileyle bir kez daha Engelliler Günü kutlu olsun diyorum” dedi.
Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Satoğlu da bu özel günde yanlarında bulunan MHP İl ve ilçe başkanlarının bu desteğinin kendilerini memnun ettiğini belirterek, bu duyarlı davranıştan ve verdikleri desteklerden ötürü İl Başkanı Güneş ve Haliliye ilçe Başkanı Sayık’a teşekkür etti.