Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 04-12-2020 15:08   Güncelleme : 04-12-2020 15:22

Kahveciler Yetkililere Seslendi.! Yardım Bekliyoruz..

Kahveciler Yetkililere Seslendi.! Yardım Bekliyoruz..

Pandemi sürecinin mağduru kahvecilerde bıçak kemiğe dayandı. Mevcut işletmelerin yüzde 40’ı kapandı. Kahveciler, yetkililerden kendilerine yardım eli uzatılmasını istiyor

Pandemi tüm sektörleri etkilemeye devam ederken en çok olumsuz etkilediği sektörlerin başında kahveciler geliyor. Yaklaşık 10 aydır zor günler geçirdiklerini ifade eden Şanlıurfa Kahveciler Odası Başkanı Murat Tuzlu, Muhabirimize yaptığı açıklamada,”Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin bütün Kahveci kahve esnafına Bin 500 lira yardım yapıldı. Biz Kahveciler olarak 10 aylık kapalıyız. Urfa'da 1 lira bile Urfa esnafı arkadaşlarımıza yardım yapılmadı. Kafeciler, Kahveciler, İnternetçiler, Düğün salonlarına yardım yapılmadı. Bu meslek grupları bizlere bağlı, 10 aydır hiçbir şey yapamıyorlar. Elleri kolları Şanlıurfa Büyükşehir Basic bir kuruş yardım yapmadı. Belediye başkanımıza sesimizi duysun, Urfa'nın Suçu Ne bizde Antep olalım. Bir gıda paketi desteğinde bile bulunmadılar.”dedi.
ANTEP SU, KİRA VE DİĞER YARDIMLARDA BULUNUYOR
Gaziantep’in esnafına sahip çıktığını belirten Tuzlu, şöyle konuştu:”Benden liste istediler adlarını soyadın. Hepsini bilgilerini verdim. Eğer yardım yapıldıysa kamuoyunda bende belediye başkanına Teşekkür ederim özür dilerim acilen kahve cafe internet nargile bilardo salonları düğün salonları bilardo salonları onlara yardım yapılması gerekiyor. Kira elektrik su desteğinde bulunması gerekiyor. Gene su parası geliyor evlerine yüzde 50 indirimi yapılsın. Antep yapıyor bu noktada.
HALEN SİGORTA – BAĞKUR PRİMLERİMİZİ ÖDÜYORUZ
Bir Antep kadar olamıyor muyuz? Ben buradan Fatma Şahin'e teşekkür ediyorum. Urfa belediye başkanlarımız bizlere ses versinler. Bütünü milletvekillerimizin yanına Ankara'ya gittim. Kimse bize dönüş yapmadı. Yetkililerden bu süreçte halen Sigorta Bağ-kur primlerimizi ödüyoruz. Onlara silinmesine gerekli yardımı yapmasını bekliyoruz. Belediye başkanlarımız bizlere kulak resimler bizlere yardımcı yardımcı olsunlar.”