Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 04-12-2020 15:27   Güncelleme : 04-12-2020 15:33

ESNAFLAR: GİRDİLER ALTINDA EZİLİYORUZ !

ESNAFLAR: GİRDİLER ALTINDA EZİLİYORUZ !

Pandeminin en olumsuz etkilediği sektörlerin başında restoranlar oldu. Getirilen paket servis veya gel-al hizmeti ekonomik anlamda sorunlarına bir çözüm getirmedi.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Restoranlar” konulu genelge göndermişti. Genelgede, corona virüsü salgınının yayılımında tüm dünyada ve özellikle Avrupa'da hızlı bir artış yaşandığı ve Türkiye'de de vaka ve hasta sayılarında yükseliş görülmesi nedeniyle tedbirler en üst seviyeye çıkartıldı. Lokantalara getirilen paket servis veya gel-al hizmeti ekonomik anlamda sorunlarına derman olmadı.

ESNAFLAR: GİRDİLER ALTINDA EZİLİYORUZ !
Genelgenin detayında restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerlerinin 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabileceği, restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebileceğinin hüküm altına alındığı ifade edildi. Gelinen son noktada esnaflar, girdiler altında ezilirken paket serviste esnafın derdine bir çare olmadığı görüldü.

‘SORUNLARIMIZA ÇARE BULUNSUN’
Esnaflar, pandemi sürecinin bir an önce bitmesini temenni ederken yetkili mercilerden de sorunlarına köklü çözüm bulunmasını istiyor.