Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 10-12-2020 10:54   Güncelleme : 10-12-2020 10:54

Trambüs projesinden hale bir gelişme yaşanmıyor.

Trambüs projesinden hale bir gelişme yaşanmıyor.

Şanlıurfa’da yapımı yılan hikayesine dönen trambüs projesinin tartışmaları halen sürüyor. Kenttin trafik sorununa çözüm olması beklenen projeden halen ses çıkmazken vatandaşlar da giden milyonların hesabını yetkililerden soruyor.

Büyükşehir Belediyesi Eski Belediye Başkanı Nihat Çiftçi tarafından açıklandığı ilk günden beri tartışmalara konu olan trambüs projesinden hale bir gelişme yaşanmıyor.
2018 yılının Haziran ayında bitirilmesi planlanan trambüs projesi, 2020 Aralık ayı olmasına rağmen halen bitmedi. Sürekli vatandaşlara söylenilen tarihte bitirilmeyen projenin akıbeti henüz bilinmezken vatandaşlar, giden paraların durumunu merak ediyor.

TRAMBÜS YİNE ŞANLIURFA’YA GELEMEDİ !

66 milyon TL maliyetle yapılması planlanan proje, 2018 yılının Haziran ayında bitirilmesi planlanıyordu. Ancak Haziran ayının gelmesine rağmen trambüs projesi bitirilmedi. Aksayan projenin sona ermesi için yeni tarih belirlenirken trambüs projesinin bitirilmesi için belirlenen yeni tarih ise 2018 yılı Kasım ayı oldu.  Projenin sadece direk ve elektrik sistemi yapıldı ama trambüs yine Şanlıurfa'ya gelmedi.

72 MİLYON LİRA SAYIŞTAY RAPORLARINA YANSIDI !

Öte yandan sayıştay raporunda, trambüs projesinin 72 milyon liraya mal olduğunu ve ihalede tek bir firmaya verilmesindeki sıkıntılara dikkat çekilmişti. Siyasi ve ilgililerden yaşanan durumlarla ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması kafalarda soru işaretlerini çoğaltırken trambüsün ne zaman biteceği hale muamma.