Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 16-12-2020 11:42   Güncelleme : 16-12-2020 11:42

Vatandaşlara Asgari Ücreti Sorduk

Vatandaşlara Asgari Ücreti Sorduk

Tüm çalışanlar için büyük önem taşıyan 2021 asgari ücret görüşmeleri sürüyor. Şanlıurfalı vatandaşlar, kafalarındaki asgari ücret oranını söylediler.

Tüm çalışanlar için büyük önem taşıyan 2021 asgari ücret görüşmeleri başladı. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, gerçekleşen görüşmeler sonrası 2021 yılı asgari ücret zammını belirleyecek çalışmalarını sürdürüyor. Yapılacak dördüncü toplantı sonrası AGİ ve asgari ücret tutarı belirlenmiş olacak.

Hayat şartlarının her geçen gün daha da zorlaştığına ve asgari ücretle geçinemediklerine dikkat çeken vatandaşlar, asgari ücretin vatandaşın geçimini sağlayabilecek oranda olmasını talep ediyor.

Kimisi 3 bin lira derken kimisi de 5 bin lira olsun diyor. Hayat şartlarının her geçen gün zorlaştığını ifade eden vatandaşlar, rakamın yüksek çıkmasından yana.

Asgari ücretle çalışan birçok çalışanın zor geçindiğine dikkat çeken vatandaşlardan Ali Çizmeli , “Ekonomik olarak zaten iyi bir durumda değiliz, bunun farkındayız ama halkımız da çok zor durumdadır. En başta gıda ihtiyacımızı gidermekte çok zorlanıyoruz. Asgari ücretin en az 3 bin 500 ile 4 bin lira olması gerekiyor.” dedi.