GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 12:01   Güncelleme : 11-01-2021 12:01

AVUSTURALYA BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN ŞANLIURFALI KIZLARIMIZA DESTEK

AVUSTURALYA BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN ŞANLIURFALI KIZLARIMIZA DESTEK

Harran Üniversitesi Koordinatörlüğünde, Avusturalya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) Kapsamında "GIRLS IN ACTlON-COVID RESPONSE TEAM" isimli projemizin çalışmaları başlamıştır.

Harran Üniversitesi Koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan projede özellikle dezavantajlı okullarda kız öğrencilere yönelik olarak salgından korunma ve insan sağlığına dikkat çekme adına farkındalık çalışmaları yapılacaktır. Proje kapsamında kız öğrencilerden oluşacak Covid Müdahale Ekibi kurulacak ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardan ilgili öğretmenlere HARÜSEM onaylı salgından korunma (covid müdahale) eğitimleri verilecektir.

Avusturalya Büyükelçiliği destekli bu proje kapsamında hedef okullarda kütüphaneler ve hijyen istasyonları kurulacaktır. Seçilen okullarımıza hijyen ve temizlik malzemesi dağıtımı gerçekleştirilecektir. Ayrıca kitap yarışmaları sonucunda öğrencilere hediyeler dağıtılacaktır.

Proje Paydaşları; Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM), Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Genç Stem Derneği, Dreamstalk Kulübü