Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 14-01-2021 13:55   Güncelleme : 14-01-2021 13:55

BAŞKAN ÇAKMAKLI, ÖZDAĞ’IN İHRACININ İPTALİNİ ELEŞTİRDİ

BAŞKAN ÇAKMAKLI, ÖZDAĞ’IN İHRACININ İPTALİNİ ELEŞTİRDİ

İYİ Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ’ın mahkeme tarafından ihracının iptal edilmesine İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı tepki gösterdi.
 İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun “FETÖ'cü” iddiasın bulunmuş, Kavuncu durumu yargıya taşımıştı. Daha sonrasında Özdağ, İYİ Parti’den ihraç edildi. Özdağ’ın ihracı Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iptal edildi. Konuyla ilgili İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı bir açıklama yaptı.
“ÜMİT ÖZDAĞ’IN İHRACI, TARAFLI YARGI TARAFINDAN İPTAL EDİLDİ”
İhracın taraflı yargı tarafından iptal edildiğini dile getirerek, İYİ Parti için yıldırma çalışmaları yapıldığını belirten Başkan Çakmaklı, “Millet zillet ittifakı dediniz tutmadı, FETÖ’cü dediniz olmadı, terörist dediniz, iftiralar attınız Türk milleti inanmadı! Sonra milli yerli dediniz, dön yuvana cumhur ittifakını kurtar dediniz. Biz AKP'yi ve cumhur ittifakını kurtarmak için kurmadık. Milletimize hizmetkar olmak için kurduk İYİ Parti'yi. İYİ Parti'yi yıpratmak için görevlendirilmiş Ümit Özdağ’ın ihracı, taraflı yargı tarafından iptal edildi. Fakat herkes iyi bilmeli minareden düşenin parçası bulunur ama gönüllerde düşenin parçası bulunmaz” dedi.