Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 19-01-2021 17:51   Güncelleme : 19-01-2021 17:51

Hilvan’da kar yağdı karla mücadele ekipleri çalıştı

Hilvan’da kar yağdı karla mücadele ekipleri çalıştı

Hilvan’da etkili olan kar yağışı nedeniyle önlemlerini alan Hilvan Belediyesi, cadde ve sokaklarda don olayına karşı temizleme çalışması başlattı.

Hilvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Hilvan’da etkisini gösteren yoğun kar yağışına karşı vatandaşların özellikle yoğun olarak kullandığı cadde ve yollarda, oluşacak don ve buzlanma tehlikelerine karşı önlemlerini aldı.

Halkın ortak kullanım alanlarında olası don tehlikesine karşı başlatılan temizleme çalışmaları ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, "İlçemizde etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle oluşacak don ve buzlanmaya karşı vatandaşlarımızı olası tehlikelerden korumak için karla kaplı cadde, sokak ve kaldırımlarda temizleme çalışması başlattık. Karla kaplı alanları kürek ve el aletleri kullanarak yaya trafiğine açan ekiplerimiz vatandaşlarımızın daha güvenli ulaşım sağlayabilmesi için çalışmalarını gün boyunca sürdürecek’ ifadelerine yer verdi.