EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-01-2021 17:59   Güncelleme : 22-01-2021 18:04

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ HER ÖĞRENCİNİN HAKKI

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ HER ÖĞRENCİNİN HAKKI

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı Eğitim Politikaları Başkanı Şükrü Aslan Eğitim-Öğretim yılının birinci döneminin bitimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Eğitim Politikaları Başkanı Şükrü Aslan 2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci döneminin bugün tamamlandığını ifade ederek şunları söyledi: “Covid-19 salgını dünya genelinde olduğu gibi eğitim sistemimizi de derinden etkiledi. Bu süreçte dijitalleşme ve eğitimde teknolojiyi kullanma çabaları yetersiz kaldı. Yeni duruma uyum sağlama ve uzaktan eğitime erişim için gerekli olan internet, tablet ve bilgisayar vb. alt yapı yetersizliklerinden dolayı, öğrenci ve öğretmenlerimiz büyük sıkıntılar yaşadılar. Bunun neticesinde eğitimde fırsat eşitliği ve nitelikli eğitim hakkı büyük ölçüde aksamaktadır.
Bu zorlu süreçte sizlerin eğitimi için gereken imkân ve fırsatları layıkıyla sunamadığımızdan dolayı toplum olarak bunun eksikliğini ve burukluğunu yaşamaktayız. Tüm bu olumsuzluklara rağmen mücadele azmimizi ve umudumuzu kaybetmeden, sınırlı da olsa var olan imkânları kullanarak eğitime ulaşma çabası içinde olmalıyız ve öğrenme azmimizi korumalıyız. DEVA Partisi olarak, öğrencilerimizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanabilmesi ve çağımızın gerektirdiği şekilde nitelikli eğitime erişme hakkının sağlanması konusunda gelişmeleri takip ederek, yanlarında olmaya devam edeceğiz. İkinci dönem bir an önce okullarımıza ve öğretmenlerimize kavuşma ve sınıf ortamında yüz yüze eğitimle kaldığınız yerden devam etmeyi dileriz. 
Öğretmenlerimiz, yavrularımızın eğitiminde odak noktadır. Emekleri ve fedakârca çabaları olmadan çocuklarımızın geleceğe hazırlanması imkânsızdır. Özellikle pandemi döneminde tüm teknik ve dijital imkânsızlıklara rağmen oluşan duruma uyum sağlanması, uzaktan da olsa öğrencilerimizin eğitiminin aksamaması için özveri, gayret ve çabaları için onlara minnettarız. DEVA Partisi olarak, özellikle atanamayan öğretmenler ve öğretmenlerimizin özlük hakları ile eğitimde gerekli teknik dönüşümün sağlanması konusunda gelişmelerin takipçisi olacağımızı ve her daim öğretmenlerimizin yanında olacağımızı bilmelerini isteriz.
Biliyoruz ki çocuklarımızın eğitim ve öğretimi sadece okullarla sınırlandırılamaz. Hayatın her alanında çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması, çağımızın gerektirdiği şekilde rekabet edebilme becerisi kazanması, insani olarak gerekli sevgi ve duyarlılığa sahip olmaları birey ve toplum olarak hepimizin en büyük sorumluluğudur. Bu konuda gerekli hassasiyeti esirgemeyen, her ne olursa olsun çocuklarımızın daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda yetişmeleri için onlara güvenen ve desteklerini esirgemeyen, motivasyon ve başarıları çaba sarf eden velilerimizin emeği de inkar edilemez. 
Bu vesileyle, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlıklı ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyoruz” dedi.