Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 08-02-2021 11:22   Güncelleme : 08-02-2021 11:22

Gerekenin Yapılmasını İstediler

Gerekenin Yapılmasını İstediler

Şanlıurfa’da deprem olsun araba sigortası olsun, yaptırmama oranı çok fazla.
 
 Denetim eksikliğine dikkat çeken sigortacılar, gerekenlerin yapılmasını istiyor.
Urfa’da sigorta kültürü bir türlü oluşmadı. Deprem, araba ve diğer alanlarda sigorta yaptırmama noktasında vatandaşlar uzak duruyor.
Sigorta Acente İşletmecisi İsmail Aslan, muhabirimize yaptığı özel açıklamada, kentte sigorta kültürünün oluşmadığına dikkat çekerek,”Şanlıurfa’da deprem sigortasını kimse bilinçli olarak yapmıyor. Ancak Şanlıurfa'da ev kiraya verildiği zaman veya bir tapu işlemleri olduğu zaman onun için mecbur yapıyorlar. Deprem sigortalarına talep şu anda yok. En büyük sıkıntılarından biri kimsenin trafik sigortasını yaptırmaya yanaşmaması. Poliçeleri kesmiyor.”ifadelerine yer verdi.
SİGORTA YAPTIRMAMA ORANININ EN FAZLA OLDUĞU İLLER ARASINDA URFA’DA YER ALIYOR
Trafik sigortalarının en fazla yapılmadığı oran arasında Şanlıurfa’nın bulunduğuna dikkat çeken Aslan , şunları kaydetti:”yüksek iller arasında yer alıyor. Yüzde 40 gibi, Türkiye'deki en fazla olan illerden biri. Denetim eksikliği bulunuyor, başlarına kaza gelmediği sürece trafik sigortası yaptırmıyorlar. Trafik poliçelerini de zamanında yapsınlar.
BAŞLARINA KAZA GELDİĞİ ZAMAN SİGORTANIN ÖNEMİ ANLAŞILIYOR !
Başlarına gelmeden trafik sigortasının ne anlama geldiğini bilmiyorlar. Kaza başa geldiği zaman daha sonra bir pişmanlık diyorlar. Ondan sonra trafik sigortasını yapmaya çalışıyorlar. İş işten geçtikten sonra bir anlam ifade etmiyor.”