SİYASET
Giriş Tarihi : 24-02-2021 12:52   Güncelleme : 24-02-2021 12:52

Başkan Yanmaz'dan İstifalarla İlgili Açıklama

Başkan Yanmaz'dan İstifalarla İlgili Açıklama

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, partilerindeki istifalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yanmaz, kendisinin AK Parti’ye geçiş ve istifa süreçleri ile değerlendirmeler yaptı.

Saadet Partisinin belli bir prensip ve ilkeleri olduğunu belirten Yanmaz, şunları kaydetti:“Bizim her ay ilçelere yönelik toplantılarımız olur. Her hafta belirli periyodik aralıklarla illerimizin ve ilçelerimizin yönetim kurulları toplanır. Bütün ilçelerimizde tabelalarımızın olması gerekir. Bu performansı göstermeyen kimseleri ikaz edersin, uyarırsın. Belli bir disiplin altına koymaya çalışırsın. Fakat öyle olmayınca bir şekilde yollar ayrılabilir ama bu süreç içerisinde ben hiç kimseye ‘istifa et’ demedim. İnsanlar, kendileri herhalde öyle algıladılar ve o şekilde hareket ettiler. Bizim hiç kimseye kinimiz olamaz. İnsanları kazanmak istiyoruz, özellikle bizim yetiştirdiğimiz çocukları… Ama ben inanıyorum ki, zaman en büyük ilaçtır. Zaman içerisinde herkes düşünecek, başını ellerinin arasına alacak.”
“NİYETİM OLSA AK PARTİ’YE GİDERİM”
Yanmaz’ın AK Parti’ye yakınlaştığı iddiaları da istifa gerekçeleri arasında yer alıyor. Ancak Yanmaz, “Benim zaten AKPlileşme niyetim olsa AK Parti’ye giderim” diyerek şunları kaydetti: “20 yıldır en acımasızca muhalefeti yapan, en uç muhalefeti yapan bir insanım. Çünkü Erbakan hocanın yanında kalmışım. Erbakan hoca AKP’yi hangi perspektiften değerlendirmişse, ben de o perspektiften değerlendiriyorum. Beni Saadet Partisinden sürseler, ben yine oyumu Saadet Partisine veririm. Bir centilmenliği o şekilde yormak hoş şeyler değil.”

“İSTİFA EDENLERİN ALLAH İŞİNİ RAST GETİRSİN”
Yanmaz, Şaşkın ve Direk’ten istifa etmelerini istemediğinin de altını çizdi. “Öyle düşündüler ve öyle yaptılar” şeklinde konuşan Yanmaz, istifalarla ilgili şu yorumu yaptı: “Kararlarına saygı duymak lazım. Ben ne diyebilirim? Yalnız hiçbirine ben ‘istifa edin’ demedim. Ben, bu partinin prensiplerini, ilkelerini ve çalışma disiplinini söyledim. Bir ilçe düşünün, iki yıldır o ilçenin başkanısınız, tabelanız ve binanız yok. Bir defa toplantı yapmamışsınız, bir ilçe divan toplantısı yapmamışsınız. 2 yıl içerisinde kongre yapmamışsınız. Ne kadar bekleyeceğim ben daha. Ben kendisine sadece ‘seninle konuşmam lazım’ dedim. Ondan sonra gitmiş istifa etmiş. Allah işini rast getirsin.”